Cáky, cák: Vana, hřiště plné vody

Ne všechny děti se rády koupou. Náš Sebastián má vodu rád opravdu od miminka. Vždycky si koupání moc užíval a nevadilo mu ani polévání vodou přes hlavičku. Všechno tohle nyní zúročuje při hodinách plavání, na které pravidelně chodíme.

Ve vaně ovšem chybí lektorka, aby vymýšlela zábavu, proto musíme my rodiče často zacházet i tak daleko, že necháme dítě hrát si s lahvičkou šamponu nebo se sprchovou hlavicí (nejlépe tekoucí). Nejednou se Sebík uhodil do hlavy o kohoutek a převrátil se na záda do vody jako nějaký otylý brouček. Od té doby, co si stoupá na nohy, už nejsou jeho vodní hrátky tak nebezpečné, a tak stačí jen dodat správnou hračku a neslyšně dohlížet.

Vodní mlýnek

Lodičky, zvířátka, vodolepky… To všechno jsme zkusili a celkem dlouho to mělo úspěch, Sebíka třeba obyčejná lodička opravdu baví. Aby se mu koupání líbilo ještě víc, pořídili jsme něco většího. Vodní mlýnek. Ten se přísavkami jednoduše připevní na vanu a pak se pomocí dvou kelímků prolévá vodou tak, aby se roztočily jednotlivá kola mlýnku. K obsluze tohoto mlýnku postačí pouze ručičky, není třeba napájet bateriemi, jako je to u jiných vodních mlýnků a kohoutků.

Je to hračka plastová, nicméně pochází z dílny společnosti BINO, která sama vyrábí dřevěné hračky s atestem přímo v českých Klatovech. 

Přečtěte si také  Inspirace: (Společenské) hry pro nejmenší

Nejprve proběhlo tiché pozorování a přemýšlení. Následně opatrné osahávání vodního kraba, které přešlo do radostného pokřikování a smíchu. Nalévání vody prováděly dospělé ruce, zatímco Sebík ty své chtěl prostrčit otvory v klepýtkách. Efekt mlýnku se mu však moc líbil a je tak otázkou času, kdy vezme malé kelímky do ručiček  a bude lít vodu do klepet sám. 

Na závěr, za přítomnosti nového barevného kamaráda, nezapomněl ani na večerní pravidelnou hygienu ústní dutiny a vyčistil si své 2 zuby. 

Mlýnek do vody můžete zakoupit ZDE.

Produkty, se kterými si Sebastián hraje ve vaně, najdete v internetovém obchodě

logo feedo

Share on FacebookEmail this to someonePrint this pageTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on YummlyShare on RedditShare on Tumblr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *