Děti Knihomol Recenze a tipy

Dětská knihovnička: Nejkrásnější leporelo

Je to neuvěřitelné, ale od narození našeho Sebastiána uběhlo už celých 6 měsíců. Dokud jsem neměla dítě, čas plynul docela pomalu. Najednou mám pocit, že to všechno nějaké zrychlené a znovu a znovu si pokládám otázku, kam se podělo to moje miminko.

Mojí úchylku pro „chytré“ dárky už jistě znáte. Mohli jste si o ní přečíst třeba v článku Dětská knihovnička: Na vzdělání není nikdy brzy nebo Dětská knihovnička: Co číst nejmenším a samozřejmě také v článku Dárek pro tříleťáka. Jelikož jsem dlouho žádné knihy nekupovala, musela jsem se do toho zodpovědně pustit při té nejlepší příležitosti, kterou je beze sporu oslava půl roku života našeho nejmenšího a nejdražšího.

IMG_6021

IMG_6022

Při nedávném brouzdání na internetu jsem narazila na zajímavou zprávu. Nikdy jsem je neviděla naživo, ale leporela od ilustrátora Rudolfa Lukeše jsou známá po celém světě. Česká republika čekala dlouhá léta na jejich znovuvydání a díky nakladatelství Albatros a B4U se to povedlo. Ilustrace (každé leporelo má 4 dvoustrany) doplňují krátké, ale vtipné rýmovačky od Michala Černíka o vybraných zvířátkách.

[irp]

Něco o jejich historii a také o autorech si můžete přečíst přímo zde na stránkách Albatrosu. Ale konec povídání, podívejte se na ty skvosty sami!

Jak vypadá leporelo uvnitř?

leporelo

Nutno podotknout, že pár dní jsou knihy již téměř vyprodané, proto neváhejte a určitě si svoje výtisky pořiďte co nejdříve. Kniha je sice doporučená až od 2 let, ale za cenu 150 Kč určitě pořiďte již nyní!

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..