Kam vyrazit Recenze a tipy

Kam na jídlo: Bistro Famagusta

Po tom, co jsme otestovali sladké dortíčky od Lelí, lákalo mě vyzkoušet také bistro hned naproti, které vlastní její manžel. I sem vedou tři schůdky, za nimi se ovšem rozprostírá velmi zajímavý prostor, kde je plno dřeva, světla i rostlin. Stoly jsou od sebe prakticky oddělené, takže vlastně vždycky budete mít soukromí u jídla.

V nabídce jsou samozřejmě domácí limonády a zdravé freshe (žádné vymačkané pomeranče ale nečekejte, tady dostanete něco lepšího). Každý den je čerstvá polévka (asijská čočková byla vynikající) a několik druhů wrapů, quesadil, burrita či sendvičů.

[irp]

Jediné, co bych asi vytkla, je koriandr. Dnes se objevil ve všem, co jsme ochutnaly, a my bohužel fanynky tohoto koření nejsme, ale to je asi spíš náš problém. Zároveň, a to není chyba kuchyně, bylo trochu těžší najít něco bez mléčných produktů, ale k tomu české (běžné) restaurace a bistra ještě úplně nedospěly.

Moc se mi líbí čistý prostor, design nabídky a vůbec pro mě prostě sympatické místo, kde děti určitě nepřekáží. Není tu sice místo pro přebalovací zázemí, ale dětská židlička ani kojení (díky členění prostoru) není žádný problém.

Příště si nezapomenu vybrat v bankomatu, protože stejně jako naproti u Lelí, ani tady nezaplatíte kartou. Ale to je asi taková moje úchylka nemít u sebe hotovost. Těším se na příště!

Bistro Famagusta najdete zde

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..