Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Kam na jídlo: Podolka Karlín

Na první pohled nenápadný podnik, který majitel vybudoval jako druhý v pořadí, se ihned po vstupu promění v něco, co se běžně nevidí a za čím se budete chtít vracet. Všimnete si dřeva, námořnické tématiky a také milé obsluhy, která Vás uvítá hned při první příležitosti. Můžete se stát, že ač by chtěli, nemají vás kam usadit, pokud tedy plánujete opravdu v klidu posedět, doporučuji rezervaci. Je také dobré říct, zda máte kočárek či starší dítko, podle toho si pak zvolíte horní či dolní část restaurace.

Baby Friendly

Na blind se pak můžete posadit prakticky kdekoliv, kde je místo, pokud však chcete využít dětského koutku nebo chodíte častěji na toaletu, měli byste zvolit suterén. Počítejte ale s tím, že kočárek budete muset nechat v horním patře nebo ho snést po točitých schodech dolů. Obsluha je ale opravdu milá a ochotná a i nám, pomohla. Nicméně na toaletách je přebalovací pult, který se nám zatím pokaždé hodil.

Dětský koutek, který je určen dětem od dvou let, je otevřen pravidelně mimo obědy, pro něž je vyhrazena doba cca od 10:30 do 15:00. V jeho vybavení najdete kromě hraček také knihy. Já jsem zatím koutek okukovala pouze při příležitosti Sebastiánovy první návštěvy zde, o které jsem psala v článku Šestinedělí.

Kromě dětí můžete vzít s sebou do restaurace také své psí mazlíčky, z vlastní zkušenosti však musím konstatovat, že když se psů sejde více, bývá atmosféra již méně poklidná (zejména v kombinaci s dětmi).

Jídelní lístek

A konečně menu. Kdo již měl to štěstí a navštívil podolskou Podolku, pak ho menu příliš nepřekvapí. Až na pár maličkostí (např. pizza z vlastní pece) v něm totiž nenajde nic moc nového. Z tohoto hlediska je pro mě návštěva Podolky spíš sváteční záležitostí a vždycky se sem těším. Obměn si užijete při obědovém či speciálním menu. To je prezentováno třeba na facebookových stránkách restaurace a věřte, že jen ty fotografie vás dokážou nalákat třeba právě na ne úplně běžně používané suroviny.

Za mě asi nejoblíbenějším jídlem zůstane na dlouho lilkový tataráček a hned po něm poctivá rajčatová polévka. V Karlíně mi chybí moje zamilované těstovinové Aglio Olio, ale ty batátové taky nejsou k zahození. Mohu doporučit také pečenou papriku s uzeným tofu. Z nápojů se mi nejvíce zamlouvají domácí limonády různých chutí, pro pány je pak v nabídce jediná pivní značka Bernard a piva rozmanitých barev, chutí i nealkoholická.

I velké věci jsou založeny na malých detailech

Zdroj: Podolka

Málem bych zapomněla na kohoutkovou vodu, ta je totiž v čase od 11:30 do 14:00 zcela  zdarma a poté za menší poplatek. Pokud byste vodu na stole nenašli, inspirujte se nápisem na zdi „Ask for tap water“.

Restauraci najdete na adrese Šaldova 34, Praha 8 – Karlín a dostanete se sem kousek pěšky od metra Invalidovna či Křižíkova nebo tramvají ze zastávky Urxova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..