Baby Friendly Cestování Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Kam s dětmi: Dolní Morava – Wellness Hotel Vista

Ježíšek byl vloni velmi štědrý a nadělil nám několikadenní rodinný pobyt poblíž polských hranic v údolí pod Kralickým Sněžníkem. Na zimní dovolené v horách jsme velmi dlouho nebyli a o Dolní Moravě jsme toho už hodně slyšeli. Čekal na nás hotel přímo pod sjezdovkou.

Před samotným horským pobytem jsme se zajeli podívat za Martinovou rodinou do Krnova, takže odtud na Dolní Moravu musel Hrášek se mnou za volantem zvládnout sníh, led a podobné zimní neduhy. V kufru jsme vezli řetězy kovové, od kamaráda řetězy ve spreji pro rychlou akci. Ani jedno jsme po většinu cesty nepotřebovali. Když jsme dojeli na místo, trochu nás překvapilo plné parkoviště, vlastně ne jedno, ale několik parkovišť kolem hotelu. První důkaz, že toto místo patří mezi oblíbené a vyhledávané destinace. 

Stravování

V hotelu je restaurant ala carte a také bufet, kde se podávají snídaně (běžnou součástí ubytování), obědy i večeře formou rautu. Nabídka je pestrá v obou případech. V restauraci není v běžném lístku téměř žádná možnost vyhnout se alergenu 7 (mléčné výrobky), nicméně jsme s obsluhou vždy nějaký vhodný kompromis našli. Snídaně i večeře byly vynikající, oběd (byli jsme pouze první den) nás tolik neuchvátil. K snídani nechybělo běžné pečivo, míchaná vajíčka, párečky, čerstvé palačinky, bábovka… K večeři jsme zas mohli kromě jiného ochutnat vynikající maso krájené kuchařem přímo na talíř. Do obou prostor je vstup pejskům zakázán, takže v tomto směru jsme měli trochu problém. Yasper musel zůstat hned po příjezdu v autě a před odjezdem jsme se u něj vystřídali.   

Ubytování

Byli jsme ubytovaní v dvoulůžkovém pokoji, kde na nás čekala manželská postel a cestovní postýlka pro Sebíka (možná byla i přistýlka schovaná šikovně ve skříni). Nechyběl sprchový kout s wc, kde Sebík našel (a hojně využíval) nočníček, televize, wifi, minibar a další a další.
 

02Zdroj: Wellness Hotel Vista 

Pro děti

Není v mých silách vypsat všechno, co je zde pro děti dostupné, jelikož jsme si užili pouze „zimní“ variantu. Ale například dětská herna, kde najde každé dítě nějakou zajímavou hračku nebo se projde labyrintem v podobě CHA CHA boxu, je k dispozici už od rána. Jsou zde přítomné animátorky, které si můžete také zamluvit pro soukromé hlídání vašich dětí. Jak vypadá se můžete podívat zde.

V rámci hotelu najdete dva (myslím, že více jich nebylo) tzv. babypointy. To jsou místa, kde je k dispozici přebalovací podložka nebo mikrovlnka pro ohřátí vody na mléko či příkrmů. Obecně i v restauraci a bufetu jsou vybaveni pro dětské strávníky, nechybí dětský koutek a samozřejmě židličky.

Volný čas

To hlavní lákadlo pro nelyžaře bude jistě zdejší wellness včetně sauny a také bazén s vířivkou a brouzdalištěm o hloubce 20 centimetrů pro nejmenší. V brouzdališti je sloní skluzavka, ve větším bazénu pak desky a další pomůcky pro začínající plavce. Pro větší děti je možnost využít wellness procedury přímo na míru dětskému tělíčku.

Zdroj: NV

[irp]

Jak už jsem říkala, tento článek není výčet všeho, co v hotelu najdete, ale spíš naše zážitky. Takže kromě bazénu se někteří členové výpravy vydali také na svah (po 15 letech) a nezlomili si žádnou končetinu 😀

Další část šla bobovat a zbytek se vydal na Stezku v oblacích. Byl by hřích sem nevyjet. Problém byl trochu v tom, že vás sem doveze jen lanovka. Takže jsem naložila Sebíka do nosítka, v tom ostatně prožil celý výlet, a nechali jsme se vyvézt nahoru výšin.

V létě to musí být ještě větší zážitek, protože dojem z okolní krásy nekazí studený vítr. Ale pokocháte se!

Poblíž hotelu je stezka, která vede do lesíka. Tady je možné bez problémů vyvenčit pejsky. Téměř nikdo sem nechodí a třeba náš Yasper je ze skákání ve sněhu docela šílený. Vypadá a chová se jako zajíček 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..