Děti Kam vyrazit

Kam s dětmi: Puro Gelato & Dětské hřiště na Výtoni

Dětská hřiště jsou z těch míst, která se v poslední době snažíme pravidelně objevovat. Sebastián sice na žádnou z atrakcí nebude moct ještě pár měsíců, ale náš synovec tříleťák může testovat bez problémů. Tentokrát jsme se vydali nedaleko Náplavky (Rašínova nábřeží) na konec ulice Na Výtoni.

Zastávka v Puro Gelato

První cesta ale vedla na roh ulice Na Hrobci, kde jsem si dala jednu z nejlepších zmrzlin, co jsem v poslední době jedla. Nevýhoda pro mě, nemůžu ochutnat ty pravé smetanové (ta kokosová musí být grandiózní), ale testovat ty veganské sorbety taky stojí za to. Puro Gelato si zakládá na tom, že vyrábí svou zmrzlinu bez použití jakýchkoliv chemických přísad, z čerstvého mléka (vyjma sorbetů), cukru a dalších přírodních ingrediencí. Z těchto pár slov je jasné, že jí můžete bez obav dát i svým ratolestem.

My jsme dnes ochutnali 4 druhy sorbetů v příchutích mango, citron, višeň a malina. Mango mě až tolik neuchvátilo, ale citrónový sorbet byl úžasně kyselý, jak mají citrusy správně být, a v malinovém a višňovém nechyběly kousky ovoce (dokonce křupaly zrníčka malin). Důkaz, že to není žádná marmeláda nebo sirup. „Bohužel“ to bylo tak dobré, že jsem nestihla tu lahůdku vyfotit, příště to napravím.

gelato

Dětské hřiště

Tohle dětské hřiště vás překvapí tím, co nabízí. Kromě laviček a vzrostlých stromů, které zajistí potřebný kousek pro odpočinek a stín v parném lítě, zde nechybí sociální zázemí včetně venkovního kohoutku a fontánky s vodou. Hřiště, které je také pod dohledem správce, je poseto nejrůznějšími herními prvky pro děti od batolecího věku až do puberty. Tabule na kreslení, houpačky a houpadla, skluzavky, pískoviště, lezecí stěny, šlapací kolotoč, domeček na hraní a spoustu dalšího.

Povrch hřiště pokrývají travnaté plochy, zejména kolem pískoviště. Cestičky jsou postaveny z dlažebních kostech. Pod atrakcemi nechybí měkká gumová plocha. Hřiště je oplocené, ale není kryté. I když je určeno i pro starší věkovou kategorii, nevešlo se sem například hřiště po míčové hry. Je však otevřeno celoročně (květen až září od 8:00 do 21:00, říjen až duben od 8:30 do 19:00) bez nutnosti hradit jakýkoliv vstup.

výtoň

Pokud by vás přepadla chuť, určitě navštivte již zmiňované Puro Gelato nebo restaurace ve staré budově celnice (nemůžu hodnotit, nevyzkoušeli jsme). Jedinou nevýhodou tak nakonec zůstává pouze fakt, že hřiště nachází v blízkosti rušné ulice a tramvajové trasy. Parkování je možné pod železničním mostem. Pokud byste chtěli ratolesti vypustit na hřiště o víkendu, kdy se konají farmářské trhy, budete místo pro své auto zřejmě hledat marně (kolem se nachází modrá placená zóna). Hřiště je však dobře dostupné tramvají nebo metrem.

Jak se můžete přesvědčit z následujících fotek, hřiště je mezi rodiči i dětmi velmi oblíbené a vyhledávané.

 IMG_6005 IMG_6006

[irp]

IMG_6007 IMG_6008 IMG_6011 IMG_6012 IMG_6013

Zdroje informací a obrázků: www.slevomat.cz, www.praha2.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..