Děti Recenze a tipy Rodiče Zaujalo nás

Karma je zdarma

Máte pořád pocit, že vám v životě něco chybí? Že byste chtěli něco udělat pro svět? Nějaký dobrý skutek? Tak v tom případě čtěte dále, protože mám pro vás hned několik tipů, jak si tam nahoře trochu vylepšit skóre! Nezapomeňte, že dobrých skutků není nikdy dost, a proto je klidně můžete dělat po celý rok.

Dobrý anděl

Na nadaci Dobrý anděl vás upozorňuji v průběhu roku několikrát. Je to určitě tím, že sama jsem andělem již několik let a jsem na to opravdu hrdá. Nemusíte posílat tisíce, každá pomoc se počítá. Pokud se necítíte na pravidelnou pomoc, máte i tak krásnou možnost, jak pomoct. Darujte andělství a užijte si tak dobrý pocit hned dvakrát! A jestliže chcete pomoct ještě jinak, můžete se stát přímo sponzorem nadace.

Podrobné informace najdete na stránkách nadace Dobrý anděl.

dobrý anděl dobrý skutek

Ježíškova vnoučata

Lidé mají často potřebu přispívat na nejrůznější charitativní organizace zaměřené na děti, ale stejně jako u andělství jsou Ježíškova vnoučata zaměřená i na další potřebné. Vnoučetem se můžete stát, pokud splníte alespoň jedno přání ze seznamu lidí, kteří žijí v domově pro seniory. Každý z nich nechal umístit do webové aplikace své přání a vy tak máte možnost mu (nebo celému domovu) udělat radost. V loňském roce putovalo od Ježíškových vnoučat přes 13000 dárků.

Podrobné informace najdete na stránkách Ježíškova vnoučata.

ježíškova vnoučata dobrý skutek

Skutečný dárek

Trochu jiná forma pomoci je nákup z charitativního e-shopu společnosti Člověk v tísni. Obdarovanými jsou v tomto případě hned dva – ten, které mu dáte certifikát o pomoci, a ten, jemuž putuje vybraná dárek. Může to být například koza, teplé oblečení nebo pastelky a další pomůcky do školy.

Podrobné informace najdete na stránkách Skutečný dárek.

Diakonie Rolnička

Často a ráda nakupuji na Fleru. A jednoho dne jsem zde objevila i obchůdek Diakonie Rolnička, která pomáhá postiženým lidem. Pomoc je sice lokalizována na okolí Tábora, to ale vůbec nevadí. V její chráněné dílně totiž vzniká plno krásných ručně dělaných dárků hlavně pro děti.

Podrobné informace najdete na stránkách Diakonie Rolnička, e-shop pak na Fler.

Krabice od bot

Za velký objev považuji letos projekt Krabice od bot, který bude probíhat do 9. 12. 2018. Stačí si na začátku zvolit, komu budete svou krabici směřovat, pak ji dle věku a pohlaví dětí naplnit vším, co by jim mohlo udělat radost. Krabici nakonec zalepíte, opatříte štítkem a pošlete nebo odnesete na sběrné místo.

Podrobné informace najdete na stránkách Krabice od bot.

Konto bariéry

A až půjdete před svátky na poštu, nezapomeňte si zakoupit nové vánoční přání a přispět tak na bezbariérovost českých škol. Letos funguje projekt už 22 let a autorkou nejnovější pohlednice je Pavla Soukupová.

Podrobné informace najdete na stránkách Konto bariéry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..