V kuchyni

Máslové sušenky

Nevím, jak vy, ale já mám vždycky doma dostatek zásob různého mlsání, a to zejména sušenek a želatinových bonbónů. Chuť na sladké mě přepadá v různou denní dobu i různých intenzitách, a tak si občas udělám radost a vrhnu se na máslové sušenky. 

Kdesi mezi recepty na internetu jsem našla recept známé kuchařky a blogerky Marthy Stewart a podle aktuálních potřeb ho upravuji, nicméně základ receptů je vždy stejný a určitě by byla škoda se o něj s vámi nepodělit.

Nákupní seznam (cca 50 sušenek)

  • 525 g hladké mouky
  • 225 g moučkového cukru
  • 200 g másla (když je nejhůř, můžete použít také Heru)
  • 3 větší vejce (lepší jsou však jen samotné žloutky)
  • 20 g vanilkového cukru
  • citrónová kůra
  • razítka na sušenky

Postup

Všechny ingredience smícháme, připravíme hladké těsto a necháme alespoň 30 minut odležet. Počítejte s tím, že těsto bude spíš měkké, ale sušenky nebudeme vykrajovat, nýbrž razit, tak to ničemu nevadí.

Z těsta si vytvoříme stejně velké kuličky (mně se osvědčily kuličky o hmotnosti cca 20 g), které obalíme v cukru (krupice nebo krystal).

Kuličku roztlačíme razítkem, měla by vzniknout sušenka o průměru cca 5 cm. Pokud chcete mít opravdu dokonalé sušenky pravidelných tvarů, můžete výsledku docílit ještě kulatým vykrajovátkem, aby byly sušenky opravdu kulaté.

máslové sušenky

Necháme péct v troubě na 170°C po dobu 10 – 12 minut (já používám starý trik, že po 6 minutách otáčím plech, aby byly sušenky upečené z obou stran stejně).

A jak vypadá vlastně výsledek?

máslové sušenky 2.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..