Děti Knihomol Montessori

Montessori: V lese

Než se letos vydáte s dětmi poprvé do lesa, pořiďte si k tomu pár zajímavých pomocníků. Sebastián dostal všechny tyhle úžasné věcičky k narozeninám. Ale radost jsme z nich měli velkou oba dva, naše rodina a kamarádi totiž ví, co nás potěší.

O lupě TickIt jste se mohli něco málo dočíst v článku o novém zvířátkovém stolečku. Ale neleží nám jen doma na stole. Sebastián ji má zabalenou ve svém batůžku a nosí si ji s sebou ven na pozorování hmyzí říše.

O hmyzu všeho druhu a nejen o něm jsme se dozvěděli už v knize Rok v lese od nakladatelství Host. Po dubnových narozeninách zatím opakovaně pátráme na dubnové dvojstránce knihy. Kromě zvířecích mláďátek (Sebík miminka zbožňuje) se můžeme podívat třeba do mravenčího mrakodrapu nebo na liščí mláďátka. Pokud mají děti rády hledací knížky a zároveň přírodu, určitě je nezklamete. V knize, kde není třeba žádný text, najdou děti odpovědi na to, jak se chovají zvířata v průběhu celého roku.

Kdo v noci bdí a ve dne spí? A kdo zaspí celou zimu? Kdo je čistotný a kdo se hrabe v odpadcích? Kdo a jak dlouho se stará o svá mláďata? Kdo je vynikající stavitel? Kdo má nejlepší spižírnu? Kdo si na koho brousí zuby? (Zdroj: Host)

Hlavolam ježek je od truhlářství Záboj, jejichž zástupce najdete pravidelně na nejrůznějších prodejních výstavách pro děti. Podobný barevný a s trochu jinou funkcí však najdete i v Mamiee.

Houba na úvodní fotografii je obyčejný louskáček na ořechy v „lesním“ designu, který seženete na všech dobrých trzích.

les

V poslední době se mi moc líbí knihy pro děti se série Ella & Max, která vychází pod nakladatelstvím Presco Group. Nejdříve jsme objevily hledací knihu o Praze, ale nyní najdete i pohádkové hledací knihy nebo hledání nesmyslů. Ella & Max jsou opravdu originální. Mezi originály patří i kniha plná tvoření s přírodními materiály Příroda. Najdete v ní nápady, co vyrábět nebo malovat z toho, co najdete v lese, v parku nebo na zahradě.

V naší lesní sestavě nesmí chybět ani Malý zoolog od Pipasik. Kromě toho, že to je hra pro děti i dospělé (troufám si říct, že děti už od 2 let), se věnuje poznávání zvířat v té nejlepší možné formě. Dokážete pojmenovat zvířátko jen podle toho, jaké má stopy, co jí nebo jak vypadá jeho hovínko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..