Na stolečku: Kouzelný talíř

Sebastián začal nedávno dělat své první krůčky. Sice se to ještě nedá úplně nazvat chůze, ale dá se říct, že malý krok pro Sebíka, obrovský skok pro mámu s tátou… Proč to říkám. Znamená to totiž, že donutit Sebastiána, aby si hrál na jednom místě, je zcela nemyslitelné. A tak si chodí (sám!) hrát do svého pokojíčku nebo blbnout s Yasperem. Ten z toho tak na větvi není, ale musí být moudřejší. Na stolečku se teď objevují hračky spíš v menší míře, snažíme se ho využívat opravdu primárně pro svačinky (hlavní chody v židličce).

Na stolečku se tak jednoho dne objevil talíř! Nebyl to ledajaký talíř. Byl to kouzelný talíř. A teď vážně. Tahle silikonová věcička, která se přicucne ke stolu, a dítě tak neobrátí jídlo vzhůru nohama, je perfektní záležitost pro BLW

na stolečku

Od té doby, co má Sebík na stole tohle sluníčko a mráčky (škoda, že se nedělá i ve žlutém), vysune si vždy židličku a sedne si způsobně ke stolu. Je až neuvěřitelné, jak tahle malé dítě pochopí rychle základní principy. A pokud mu to jeho motorické dovednosti umožní, hned praktikuje.

Na talíř jsem do každé jeho části dala jinou dobrůtku. Vlevo nahoře v malém mráčku kakaové hvězdičky s rapadurou, ty máme oba moc rádi. Hodí se i do jogurtu nebo jen tak na zobání. Ve velkém mráčku kukuřičné křupky s mrkví. A sluníčko pro změnu plné cereálních křupek s hrachem a špenátem.

Z hrnečku sice umí pít už jako frajer – jednou rukou, ale vylít to do talíře a zkoušet dělat kašičku je přeci jen daleko větší zábava.

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

Share on FacebookEmail this to someonePrint this pageTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on YummlyShare on RedditShare on Tumblr
Přečtěte si také  Navštívili jsme: Seminář PRVNÍ POMOC DÍTĚTI

3 komentáře Přidejte váš

  1. Eva napsal:

    Zdravím, kde prosím seženu tento kouzelný talíř? děkuji

    1. Kateřina napsal:

      Hezký den Evo, hledejte talíř nebo servírovací podložku s názvem Foodie od značky Petite&Mars. Vyrábí se z potravinového silikonu v zelené, tyrkysové a růžové barvě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *