Na stolečku: Lidé

Na stolečku už jsme měli zvířátka i barvy. Když jsem hledala inspiraci pro další týden, padla mi do oka sada postaviček z dílny Safari, kterou jsem si vybrala v rámci výhry.

A tak jsem se rozhodla, že se v dalším týdnu objeví lidé, jejich povolání, stavba těla, rodinné vztahy a tak dále. Tenhle stůl je už trochu vyšší level, není tak úplně určený pro nejmenší děti, ale chtěla jsem to zkusit. Tentokrát jsme vyměnili „osazenstvo“ stolečku trochu dříve, ale i přesto můžu říct, že si Sebík svoje přeci jen našel. Jak už jsem psala v článku o barvách, v chodbě máme malou galerii, kam se chodíme dívat a hlavně kde se Sebíkovi vždy zlepší nálada o 100 % a objeví úsměv na tváři. Musíme doplnit i další členy rodiny…

Zatím však určitě vedou pomyslný žebříček zvířátka na statku, ke kterým se vrací každý den a které zase vrátíme brzy na stoleček, aby je měl na blízku. Máme v plánu koupit ještě další zvířátka, tentokrát třeba nějaká víc exotická. A hlavně budeme dále trénovat zvuky.

Lidé v zaměstnání

Na stolku se objevilo 7 menších postaviček od výrobce malých replik Safari Ltd., mezi kterými mohl Sebík najít pošťáka, opraváře, veterinářku, policistu, hasiče, kuchaře nebo pilota. 

Nahatý kluk

Zároveň si mohl Sebastián prohlédnout tělo zvenčí i zevnitř, prd tomu rozumí samozřejmě, ale na vzdělání není nikdy brzy, že 😀 Tahle skládačka je úlovkem z Lidlu za 150 korun! Mimochodem, ze zcela laického hlediska i z pohledu anatomie, by měly být kosti nad vnitřnostmi 😉

Kuk!

Nesmí chybět ani Tělo z edice Minipedie, kde si Sebík velice zaujatě prohlížel hlavně hlavy.  Vyplazování jazyka prostě baví každé dítě. Tahle hlava umí navíc ještě mrkat!

Přečtěte si také  Pes, nejlepší přítel člověka III

Leonard? Nebo táta?

A na samotný závěr nezapomněl Sebastián ani na Leonarda, který je až nápadně podobný jeho tatínkovi 🙂

Rodinka

Abych nezapomněla, na stolku se mihly také pexesové kartičky žena – muž – dítě – pes (celá naše rodina), které ilustrovala Jana Nachlingerová. O té jste mohli třeba už slyšet v souvislosti s Rosou Mitnik, která má na svědomí (spolu s Janou) třeba deník malého člověka, která se jmenuje To je moje.

 

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

2 komentáře Přidejte váš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *