Na stolečku: Zvířátka 2

dne

Když jsme měli poprvé na stolečku zvířata, byl to opravdu jeden z našich prvních. Tenkrát jsme neměli žádné „šlajchy“ a ani mluvící tužky, ale Sebastián měl ten stoleček asi nejraději. Nyní, po roce a půl, jsme stoleček po menší pauze (rozumějte, aby se Sebastián nezabil při používání stolečku a židliček k výstupům na linku apod.) přestěhovali do pokojíčku a jeho okolí vylepšili.

na stolečku

Jak poznává

Protože nemáme úplně všechna zvířátka, dali jsme do košíčku jen ta, která může Sebík přiřazovat podle nástěnné mapy. Vždycky mu ukážu kontinent, nazvu světadíl i zvíře a on hledá.

Lupa

Při návštěvě pošty občas koupíme pohled nebo mu přijde poštou od babičky. K narozeninám také dostal skvělou lupu TickIt s držáčky, která má velké zvětšovací sklo (3x zvětšující) a malé očko (5x zvětšující). Zatím s ní zvětšuje pouze obrázky v knihách, ale brzo ji otestujeme i venku při oblíbeném pozorování broučků a bobulek. Jen doufám, že bude lepší botanik a zoolog než maminka!

Čína

Už nějakou dobu nemá problém s poznáváním zvířat obecně, nyní se však učí jejich názvy také říkat. A je to někdy docela sranda 🙂 Nejvíc si oblíbil medvídka, kterého asi nikdy neuvidí naživo…

Už máte naši knihu Na stolečku?

Přečtěte si také  Montessori: Ptáci, pozorování a hledání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *