Děti Montessori Na stolečku

Na stolečku: Zvířátka 2

Když jsme měli poprvé na stolečku zvířata, byl to opravdu jeden z našich prvních. Tenkrát jsme neměli žádné „šlajchy“ a ani mluvící tužky, ale Sebastián měl ten stoleček asi nejraději. Nyní, po roce a půl, jsme stoleček po menší pauze (rozumějte, aby se Sebastián nezabil při používání stolečku a židliček k výstupům na linku apod.) přestěhovali do pokojíčku a jeho okolí vylepšili.

na stolečku

Jak poznává

Protože nemáme úplně všechna zvířátka, dali jsme do košíčku jen ta, která může Sebík přiřazovat podle nástěnné mapy. Vždycky mu ukážu kontinent, nazvu světadíl i zvíře a on hledá.

Lupa

Při návštěvě pošty občas koupíme pohled nebo mu přijde poštou od babičky. K narozeninám také dostal skvělou lupu TickIt s držáčky, která má velké zvětšovací sklo (3x zvětšující) a malé očko (5x zvětšující). Zatím s ní zvětšuje pouze obrázky v knihách, ale brzo ji otestujeme i venku při oblíbeném pozorování broučků a bobulek. Jen doufám, že bude lepší botanik a zoolog než maminka!

Čína

Už nějakou dobu nemá problém s poznáváním zvířat obecně, nyní se však učí jejich názvy také říkat. A je to někdy docela sranda 🙂 Nejvíc si oblíbil medvídka, kterého asi nikdy neuvidí naživo…

Už máte naši knihu Na stolečku?

3 Comment

    1. Hezký den, je to samolepicí mapa a našla jsem ji na Aliexpressu (stejnou verzi prodává v ČR nejmenovaný obchod za několik stovek).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..