Pes, nejlepší přítel člověka

Ani jediný okamžik v průběhu těhotenství jsem nepociťovala obavy z příchodu nového člena rodiny ve vztahu k našemu psímu mazlíčkovi. Ne nadarmo jsme si pořídili francouzského buldočka, jedno z plemen, které se k malým dětem opravdu hodí.

První dny a noci se ode mě pes nehnul, provázel mě při každém kroku, v noci dohlížel na přebalování a krmení, každému pláč ostražitě naslouchal a hlídal miminko, pokud nebyl jeden z nás rodičů nablízku.

Po několika dnech pochopil, že scénář se příliš nemění, a tak začal být ve své nové roli klidnější. S příchodem syna do domácnosti se povaha našeho psa změnila, i když to není to pravé slovo, které by se zde dalo použít. Zkrátka dospěl, je rozumnější, více naslouchá a poslouchá.

Někdy je těžké mu vysvětlit, že nesmí miminko olizovat, kdy se mu zachce, a že pokládat těžkou buldočí hlavu na jeho tělíčko není úplně bezpečné, ale pak se vám podívá do očí a vy víte, že tohle je budoucí nejlepší přítel vašeho syna.

Share on FacebookEmail this to someonePrint this pageTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on YummlyShare on RedditShare on Tumblr
Přečtěte si také  Kolik váží posraná plena

3 komentáře Přidejte váš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *