Děti Rodiče

Šestnáct: Pan ředitel

Asi se budu zase opakovat, ale ten čas tak letí! Držím v ruce sousedovic novorozenou holčičku a vůbec si nedokážu vybavit, že byl Sebastián ještě o kilo lehčí. Jak jsem dokázala beze strachu držet něco tak malinkého?

On teda od té doby zas tak významně nevyrostl a výškově se teď může rovnat s mnohem mladšími dětmi, ale v mých očích je to už hrozně velký kluk.

Něco se nemění. Hlavně teda čtení. Obliba knih spíš stoupá a tráví s nimi hodně času. Pozitivní je, že si dokáže „číst“ i sám. Ale před spaním (a hodně brzo ráno) musí předčítat rodiče. Asi bude po mamince… 

Začíná být samostatný i v mnoha dalších ohledech. Hlavně si chce čistit sám zuby (o kvalitě pomlčíme), ham vidličkou, ááá ze skleničky, brát si ze šuplíku tajné zásoby bebe, umývat si ruce u pe (dža) v misce, chodit na nočník a hlavně chodit úplně na jinou stranu než my.

Tak dlouho jsem se snažila vymyslet nějaké zábavné hry, až jsem z chalupy přivezla miniaturní gumáky a po dešti s ním vyrazila ven. Louže jsou teď hitovka. Stačí vylézt před barák. Občas  do vody, ale děti mají být špinavé, že?!

A když je sucho, stačí počkat na popa. Stojíme na ulici a pozorujeme, jak popelářský vůz jezdí od jednoho vchodu k druhému a zatímco já se snažím nesoustředit na nelibou vůni odpadků, Sebastián čeká, jestli ho pánové pozdraví a nebo na něj zatroubí.

Samozřejmě trávíme hodně času v písku. Děláme bababa. Písek pak máme naprosto všude a nepomůže ani vybavit Sebastiána úklidovým náčiním.

V každém případě je důležité mít v batohu vždy dostatečné zásoby jídla. A když jsou pytlíčky prázdné, přichází na řadu ba

Během tohoto měsíce jsme taky museli navštívit fotografa na průkaz do MHD. Sebastián se tvářil velice seriózně. A na fotce vypadá tak o 2 roky starší.

A jak jste si asi taky všimli, začal mluvit. Jestli se tomu tak dá už říkat. Je to docela prča.

Další milníkové články si můžete přečíst ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..