Recenze a tipy Rodiče

Svatba 2017: Shrnutí a přehled dodavatelů

Při zařizování naší svatby jsme se tak úplně neřídili tím, co by se kdy mělo. Brali jsme to tak, jak jsme to považovali zrovna v tu chvíli za důležité. A myslím, že jsme si to neplánování užili a ničím se zbytečně nestresovali. Až na pár drobností nám vše vyšlo, jak bylo domluveno a na téměř všechny kolem nás bylo stoprocentní spolehnutí.

Seznam dodavatelů

Zásnubní prsten ZLATNICTVÍ RÝDL 

Zásnubní prsten jsem si tak trochu předvybrala, nicméně manžel nakonec vybral úplně jiný a samozřejmě moc krásný. Pokud uvažujete o tom, že snubní prsteny nebudete mít ze zlata nebo stříbra, doporučuji zvolit alespoň tento šperk v nějakém „dražším“ kovu. Můj model (Love 067) je z bílého zlata a nosí se krásně! Dělají ho od velikosti 45, takže i pro dětské ručičky, jako mám já.

Tisk a výroba svatebního oznámení a svatebních novin

Svatební oznámení i noviny jsem si navrhla sama. Návrh pak vhodně doladila a realizovala moje maminka.

Snubní prsteny Hynek Kalista KREDUM 

Na naše snubní prsteny jsem neuvěřitelně pyšná. Jsou ručně kované v dílně pana Kalisty a tím pádem naprosto originální. Vybrali jsme vzor dřeva (letokruhy) a na ruce vypadají opravdu moc hezky. Pokud bych měla někomu doporučit snubní prsteny za dobrou cenu a s nejvyšší kvalitou zpracování i servisu, pak určitě Kredum z Pecky.

Fotorazdva

Svatební šaty SPOLEČENSKÉ ŠATY MARTINA

Moje svatební šaty byla trefa do černého. Od prvního rozbalení, přes zkoušku a nošení na svatbě a až po odeslání nové majitelce jsem věděla, že to byly ty pravé. Nestály ani čtvrtinu toho, za kolik bych si podobné šaty mohla zapůjčit ve svatebních salónech. Byly prostě naprosto boží.

Bobulková čelenka JANEBOND

Tahle podpultovka byla na mém svatebním seznamu už dlouhou dobu. Už dávno se ale nevyráběla. Jenže líná huba, holé neštěstí. Oslovila jsem samotnou majitelku obchodu a ta mi čelenku našla přímo u sebe doma.

Fotorazdva

Šaty pro ženicha LE PREMIER, boty pro ženicha CCC a šaty pro syna ALIEXPRESS

Jak už jsem psala v článku o svatebních šatech, košile na míru i kalhoty pocházely z Le Premier. Ani tady jsme se nespletli a narazili na opravdové profesionály. Boty si Martin vybral sám, opět takové, které bude moct nosit i do práce. Každopádně byly modré s červenými akcenty. Oblek pro Sebastiána jsem zakoupila na Aliexpressu, a to na základě několika doporučení v jedné skupince na Facebooku. A udělala jsem dobře, protože v ČR bych zřejmě za tak nízkou cenu nic podobného nenašla. A s tím, že to bude čínská kvalita, se počítalo. Botičky měl Sebík poprvé své barefoot Froddo na podzimní sezónu.

Motýlky DORIS ART HANDMADE

Jelikož bylo prioritou, aby všichni kluci měli stejný doplněk, začala jsem hledat možnost nechat si celou sadu vyrobit někým z Fleru. A to se mi podařilo celkem rychle, paní ušila a poslala přesně takové motýlky, jaké jsme chtěli. A myslím, že červený motýlek hodně slušel i našemu Yasperovi.

Fotorazdva
Fotorazdva

Svatební styling DVMAKEUP a GENTLEMAN BROTHERS

Martin v tomto případě sáhl po osvědčené kvalitě a účes svěřil svém holiči, kam chodí už několik let. Vždycky, když odtud přijde, voní úžasně po speciální kolínské, kterou prodávají jen oni.

Příběh o mém hledání na poslední chvíli už jste četli, nezbývá než ještě jednou poděkovat a opravdu ocenit práci paní Daniely, která za pár hodin udělala  z obyčejné holky krásnou nevěstu.

Fotorazdva

Květiny LOUKYKVĚT

Mezi moje nejoblíbenější květiny rozhodně nepatří růže. Mám ráda třeba gerbery. Ale ty se nehodí tak úplně do svatební kytice. Dnes už je na trhu podobných lučních květinářství více, ale pro mě byla jasná volba Loukykvět. Sledovala jsem jejich práci na instagramu a přála si mít podobně originální kousek jako ostatní nevěsty. A to se taky stalo. Díky Karol a jejímu týmu jsme měli květinovou výzdobu, která se už zřejmě nikdy a nikde nebude opakovat. Jediné, co bych asi firmě vytkla, je občas špatná komunikace. Někdy bylo to dlouhé čekání na odpověď zkrátka nežádoucí.

Dort a výslužky VYPEČENÁ CUKRÁŘKA, žvýkačky s vlastním potiskem DP

Nahý dort! Samozřejmě. S ovocem, sladkým krémem a nadýchaným piškotem. Hledala jsem v Praze, ale ty ceny! A tak jsem se nebála jít i za její hranice, přesněji řečeno až k západním hranicím. A tam jsem našla paní Danielu. Úžasná žena. A ten dort! Přála bych vám ochutnat alespoň kousek toho nebe, co jsme měli v ústech my.

Rautový stůl doplnily žvýkačky s vlastním potiskem (datum a poděkování hostům), zpětně však hodnotím tuto položku za zbytečnou, jelikož si jich téměř nikdo nevšiml a my je žvýkáme doma ještě teď.

Fotorazdva

Svatební obřad ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 14 a svatební hostina PANSKÝ DVŮR – RESTAURACE LÉTA PÁNĚ

Obřad byl pod záštitou Prahy 14. Oddací list jsme měli na úřadě připravený další pracovní den. Obřad i hostina se konaly v prostorách Léta Páně v Dolních Počernicích. A samozřejmě nesmím zapomenout ani prostory sálu, kde jsme měli hostinu, a zejména nedaleký zámecký park, ve kterém jsme mohli nafotit portrétní fotografie.

Dekorace ALIEXPRESS a IKEA a bazar

Veškeré dekorace jsme sháněli postupně a relativně i na nich jsme ušetřili podstatnou částku peněz. Zmíním už jen vývazky, kdy jsme místo klasické myrty připravili pro svatebčany srdíčkové kolíčky.

Fotorazdva

Bez koho by to ještě nešlo

Svatební koordinátorka 

Moje úžasná kamarádka Maruška, která shodou okolností tvořila také ilustrace k mé knize Na stolečku, toho umí mnohem víc. Jen díky ní byla svatba pro nás úplná pohoda bez starostí a komplikací. To ona to tam všechno zorganizovala tak, aby to plynulo a nic se nepokazilo.

Fotografové FOTORAZDVA

Všechny fotografie, které provázely seriál o svatbě, jsou z rukou manželské dvojice, která se prezentuje pod jménem Fotorazdva. Pokud budete volit profesionály kolem Prahy, určitě zvolte tyhle dva. Právě to, že pracují ve dvojici, přineslo spoustu krásných fotografií v jeden čas na více místech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..