Babyfood Děti Recenze a tipy

Testujeme: Příkrmy Hipp

V rámci počínající spolupráce s časopisem Maminka.cz jsme dostali se Sebastiánem k testování výrobky s dětskou BIO výživou od otce a syna Hippových. Dle informací od samotných zakladatelů firmy obsahuje dětská výživa pouze zeleninu a ovoce pěstované ekologicky bez jakékoliv genetické modifikace, které není chemicky ošetřováno ani hnojeno. Zvířata, z nichž pochází maso (pouze svalovina, příkrmy neobsahují vnitřnosti) a mléko, jsou údajně chována v ideálních podmínkách, krmena pouze rostlinnou stravou z vlastních farem.

img_6519

V balíčku jsme obdrželi také informační brožurku, která zmiňuje důležitost kojení. Obsahuje dokonce i desatero, jehož součástí jsou i body o technice kojení. V brožuře najdete také informace ohledně potravinové alergie a intolerance. Vzhledem k tomu, že se jedná zejména o reklamní materiál, nechybí přehled výrobků a stručný výživový plán, kdy je možné je zařadit do jídelníčku dětí.

Co jsme dostali

V rámci testovacího balíčku, který obsahoval brožuru a dvě ploché lžičky, jsme obdrželi tři skleničky příkrmů v BIO kvalitě: kuřecí polévku s pšeničnou krupicí (od 5. měsíce), bramborové pyré s kukuřicí a krůtím masem (od 4. měsíce) a hovězí maso (od 4. měsíce).

S čím jsme měli problém

Veškeré příkrmy podáváme pouze rozmačkané vidličkou, nikoliv ve formě pyré. Jelikož je Sebastián ve fázi, kdy nemá zavedeno v jídelníčku maso ani lepek, dostal ochutnat jen velmi malé množství. Zbytek posudku padl na má bedra.

[irp]

Jak dopadlo testování

BIO Hovězí maso

Složení:  hovězí maso (pyré) 41 %, pitná voda, vařená rýže, řepkový 0,8 % (originální etiketa zde)

Barva a konzistence: světle hnědý pudink

Chuť a vůně: maso připravené na páře, na můj vkus příliš rýžové chuti, vonělo opravdu jako hovězí maso

Závěr: Sebastián není na chuť masa zvyklý, tudíž ochutnal, ale dál ho to moc nezajímalo. Z mého pohledu nerozumím přidání rýžové mouky, která kazila nejen přirozeně dobrou chuť libového hovězího masa, ale také způsobila pudinkovou konzistenci, která se nezměnila ani po ohřátí. BIO Hovězí maso je ale určeno zejména do menu, ve kterém je i zelenina, zde by tedy konzistence neměla být překážkou a pro menší strávníky naopak výhodou.

img_6521

Bramborové pyré s kukuřicí a krůtím masem

Složení: zelenina 39 % (kukuřice 21 %, brambory 18 %), pitná voda, vařená rýže, krůtí maso 8,2 %, řepkový olej 1,8 % (originální etiketa zde)

Barva a konzistence: příjemná žlutá barva díky přídavku kukuřice, pyré s viditelnými kousky kukuřice

Chuť a vůně: kukuřice hraje v tomto jídle prim a je cítit jak po čichu tak hodně v chuti

Závěr: Sebastián má chuť kukuřice rád, proto je pro něj tahle sklenička vítěz. Za sebe mohu doplnit, že jeho názor sdílím. Jídlo mělo přirozenou barvu, vyváženou chuť a přirozenou konzistenci.

img_6522

Kuřecí polévka s pšeničnou krupicí

Složení: zelenina 40 % (mrkev, celer, pórek), pitná voda, kuřecí maso 10 %, hroznová šťáva nízké kyselosti, pšeničná krupice 4 %, řepkový olej 1,2 %, petržel (originální etiketa zde)

Barva a konzistence: barva velmi sytě žlutá díky mrkvi, hustá polévka

Chuť a vůně: sladká

Závěr: Na polévku reagoval Sebastián kladně, přikládám to však docela vysokému obsahu mrkvi v polévce, který byl znát jak na barvě, tak ve velmi sladké chuti. Právě sladká chuť se používá u dětí, které nechtějí moc jist, s tímto postupem se ale neztotožňuji. Polévka byla i po ohřátí velmi hutná, ale díky toku vystačí i jako hlavní chod. Nejednalo se o úplný krém, byla znát textura obilniny.

Konečné shrnutí

Byla to naše první zkušenost s hotovými příkrmy. Nemůžu říct, že by mě něco úplně zaskočilo, ale bohužel ani nenadchlo. Velmi mě překvapila přítomnost rýžové mouky a škrobu, které mají plnit zřejmě zahušťovací funkci. Oceňuji, že jídla nebyla ve 2 případech úplně kašovitá, nicméně vzhledem k věkové mu určení musí být struktura poněkud jemnější.

Nepředpokládám, že tímhle naše zkušenost s hotovými příkrmy ve skleničkách končí, ale určitě budu chtít ještě nějakou chvíli vařit vlastní jídla. Uvidíme, jak nám to půjde dál na cestách.

Produkty Hipp poskytl k testování magazín Maminka.cz

2 Comment

  1. Dobrý den ráda bych otestovala vaše výrobky dcerce jsou 4 měsíce a chce začít zkoušet budu ráda za každou radu děkuji moc Kočová

    1. Hezký den Maruško, příkrmy jsme testovali před více než 3 lety 🙂 Od té doby se mohlo objevit hodně nových značek. Co ale určitě radím za sebe, věk není určující pro to, abyste dcerce dávala příkrm, pokud má zájem, zkuste počkat ještě pár měsíců a pak nabídněte jídlo metodu BLW (informace najdete třeba na stránce http://www.jidlodotlapky.cz). A pokud čekat nechcete, uvařte doma (bio) mrkvičku a tu zkuste nabídnout dcerce. Mějte se fajn!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..