Na stolečky máme od dob školky mnohem méně času, ale určitě jsme na ně nezapomněli a čas od času si nějaký připravíme. Tentokrát nám k tomu pomohly 3 úžasné věci: včelí úly na trénování dětské motoriky od Plan Toys, figurky hmyzu od Safari Ltd. a také hmyzí aktivita od Juchuuu.
Barevné včelí úly
Už dlouho jsem si přála pro Sebíka včelí úly od oblíbených Plan Toys. Hračka je klasicky vhodná až od 3 let, ale znáte nás, čísla na krabičkách nás nikdy neomezovaly. Pomocí barevných včelích domečků mohou děti rozvíjet jemnou motoriku, protože jejich úkolem je vkládat včelky do úlků pomocí připravené pinzety. Pokud si čtete návody, najdete zde několik tipů, jak úly poskládat, a přichystat tak dětem lehký či těžší trénink. Kromě toho Sebík už zvládá rozpoznávat všechny barvy (plete si růžovou a oranžovou) a zkouší počítat.
Hmyz, skoro jako živý
Na hmyzím stolečku nemohly chybět ani figurky hmyzu a na repliky nedáme dopustit od Safari Ltd., která si také dává při výrobě hraček záležet na dopad na životní prostředí. Na víčku tuby už sice nenajdete zeměkouli, ale i tak vás 14 figurek potěší zejména svou velikostí a také anglickým názvoslovím na jejich spodní části. S hmyzem se dá dělat spousta věcí – kromě samotného poznávání, můžete vyrobit klasické přiřazovací karty. My jsme zvolili jen prohlížecí variantu. Návod na další aktivitu s hmyzí tubou najdete také přímo na stránkách výrobce v anglickém článku Playing and Learing with Bugs.
Hmyzí puzzle
Pokud znáte Juchuuu, určitě jste už narazili na možnost stáhnout si několik zajímavých aktivit zdarma přímo z jejich stránek. Stačí jen vytisknout, ideálně zalaminovat, případně doplnit suchým zipem a aktivita je na světe. My jsme si připravili celou aktivitu, ve které je hlavním úkolem hledat druhou polovinu hmyzího zástupce. U obrázků nechybí ani popis, pro ty zvídavější tedy můžete připojit i informaci, o jaký druh se jedná. K této aktivitě jsme použili i lupu od TickiT.