Kniha přání

Určitě si sami vzpomínáte na to, jaké to bylo, když jste dostali něco, o co jste vůbec nestáli nebo se vám to nelíbilo. Vím, že Sebastián ještě dlouho nebude schopen objektivně posoudit, jaká hračka bude ta správná. Každá, samozřejmě!

Kniha přání je vlastně seznam, takový wishlist. Ten má i svou sofistikovanou podobu, kde se dá dárek zamluvit, pokud by ho chtěl někdo Sebíkovi koupit. Každá položka tam zahrnuje vlastní název, foto, ale třeba také odkaz na obchod, kde se dá sehnat, nebo další potřebný popis.

Pro otevření seznamu klikněte na obrázek

Designed by Freepik
Designed by Freepik

Knihy

Tahle kategorie je královnou mezi všemi dárky. Už před narozením jsem začala Sebíkovi zakládat knihovničku a nedávno jsem si přivezla knihy ze svého dětství, které byly připraveny u mých rodičů pro budoucí vnoučata. Brzy se o ně bude muset Sebík dělit 😉 Kromě klasiky od Lady, různých říkadel a encyklopedií mám vybrané další zajímavé tituly, mezi které patří třeba klasická Červená karkulka z mého oblíbeného Nakladatelství Svojtka & Co. Z knihy se vytlačí papírové postavičky a divadlo může začít.

Dřevěné hračky

Samozřejmě uznávám, že v dětském pokojíčku by nemělo chybět LEGO, ale dřevo má prostě něco do sebe. A na trhu je spousta krásných dřevěných hraček, které nemají jen estetickou funkci. Slyšeli jste už třeba o Pišlických hračkách nebo Kutulu?

Hračky pro rozvoj motoriky, sluchu i zraku

Tahle kategorie se tak trochu prolíná s tou předchozí, jelikož většina didaktických hraček je vyrobena právě ze dřeva. Hodně takových hraček najdete v IKEA, krásné kousky vyrábí PLAN TOYS, ale také SMALL FOOD, české DŘEVENÉ HRAČKY, VILAC a další. Je také super mít třeba kamaráda, co to umí se dřevem, protože ten by mohl vyrobit dřevěné kostky (klasická stavebnice, jakou známe z dětství) nebo třeba pomoct s activity boardem.

Ostatní chytré hračky

Sem patří třeba podlahové puzzle. Ty nejkrásnější momentálně vyrábí PETITCOLLAGE v různých tématech od farmy po mapy. A dále třeba promítačka. Kapesní verzi jsem nedávno objevila od MOULIN ROTY a je to opravdu nádhera.

Takže pokud jste hledali nějaké tipy na hezké a užitečné dárky pro děti, ráda jsem pomohla. Máte další nápady na hezké dárky pro menší děti? Sem s nimi! A jaké nejzvláštnější přání měly vaše děti?

Zdroj obrázků: www.feedo.cz, www.drevenehracky.cz, www.chytraopicka.cz, www.svojtka.cz