Kam vyrazit

Kam do „cukrárny“: Lelí’s Cupcakes

Lenka „Lelí“ Hnidáková začala snít svůj kapkejkový sen již v roce 2012, kdy na své svatební cestě po Kalifornii ochutnala, jak sama říká, malinké a roztomilé dortíky. Jak už název sám o sobě napovídá, cupcakes jsou dorty miniaturní velikosti. Určené jsou zpravidla pro jednu osobu, upečené v košíčku a ozdobené nejrůznějšími polevami a ozdobami. Cupcake, stejně jako velký tradiční dort, může mít tím pádem nekonečno podob i chutí.

V rámci našeho pravidelného testování jsme s kamarádkou a dětmi navštívily právě tenhle obchůdek, o kterém si od jeho otevření můžete každý týden číst v nejrůznějších médiích.

cupcakes

Vegan a bezlepek

Dali jsme si následující cupcakes: s mascarpone, s malinovým krémem a veganský s kokosem a banány. Ráda bych ochutnala daleko více jiných, ale vzhledem k alergii na laktózu bohužel. Možná škoda, že těch veganských (a bezlepkových) není v nabídce více. Chuť však můžu shrnout do jediného (anglického) slova, a tím je delicious. Dortík byl opravdu úžasně vláčný a jemný, byť mě na počátku trochu odrazovala oschlejší jahoda.

Retro obchůdek

Co se týká interiéru, v obchůdku nenajdete typický dětský koutek, ale dětskou kuchyňku, kde se dá upéct spousta chutných dortíčků a uvařit čaj. Podle mého je nejzajímavější (pokud nepočítám typický a líbivý retro styl) podlaha a černobílé dlaždice různých vzorů. Samozřejmě nechybí ani zeď, kde jsou vyjmenováni všichni dárci, kteří přispěli v kampani na otevření prvního cupcake obchodu (více o vzniku si můžete přečíst také zde).

Do prostoru vedou tři schody, takže pokud se sem vydáte s kočárkem, budete potřebovat asistenci. Vzhledem k opravdu minimalistickému prostoru nehledejte ani bohaté přebalovací zázemí na toaletách, za to se tam určitě pokochejte krásnými vodovodními kohoutky.#prsakoule  a #kokoza

Velmi sympatická je také spolupráce s Loonem a jejich společný projekt cupcake ala #prsakoule a dále netradiční spojení s Kokozou v rámci kompostovací edice, což je sdružení, které chce naučit, jak správně kompostovat.

Lelí´s Cupcakes najdete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..