Cestování Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Kam s dětmi: Dětský ráj, Zámek Berchtold

Znáte to, začíná víkend a vy jste strašně špatní plánovači. Dnes nechcete, aby to dopadlo jako vždycky, když dojdete akorát na zmrzlinu a na hřiště. A tak jsem hledala a objevila neznámý zámek nedaleko Prahy se jménem Berchtold, který ukrýval opravdový dětský ráj.

zámek berchtold dětský ráj

Do parku, ve kterém čeká na děti ráj a na rodiče chvilky odpočinku při procházce, se dostanete po zaplacení vstupného a sdělení hesla dne před bránou. Hned za ní hlídá hradní stráž, která ani nemrkne.

Pohádková země

Před vstupem do pohádkové země, jejíž autorkou je výtvarnice Vítězslava Klimtová, můžete zazvonit a upozornit tak všechny pohádkové bytosti, že jste na cestě za nimi. Škoda jen, že je zvoneček relativně vysoko, aby na něj mohli zvonit i nejmenší návštěvníci.

A nyní už se můžete kochat miniaturními vesničkami a jejich chaloupkami, které hlídá bílá paní, vodníci, podhoubníci, klekánice a další.

Určitě byste neměli vynechat návštěvu perníkové chaloupky. Pokud děti pohádku už trochu znají, očekávejte přirozený strach se k Ježibabě vůbec přiblížit. Stejně to měl i Sebastián, který bez tatínka do chaloupky odmítal vstoupit a téměř se na babu nepodíval, aby ho náhodou nešoupla do pece.

Miniatury českých památek

Zahrada je plná miniatur českých památek. Kdo má rád hrady, zámky, věže a další pamětihodnosti, tomu se zde bude moc líbit a stráví procházkou klidně i pár hodin. Podobný park najdete třeba v Mariánských Lázních.

Stromy, po kterých občas leze nějaký ten brouk nebo housenka, mají vždy své označení, takže se (ne)botanici nemusí bát, že by se spletli v jejich pojmenování.

Hřiště a trampolína

Pokud vás vzdělávání unaví, udělejte si krátkou přestávku třeba na dětském hřišti za zdejší zdí. Nebo si zaskákejte na nafukovací trampolíně. Trampolíny Sebastián miluje, takže si asi dokážete představit, kolik jsme zde strávili času.

Pekelná brána

Pro (ne)zlobivé děti je tu i peklo. A do pekla se nikomu nechce, obzvlášť když se z něj ozývají strašidelné zvuky. Sebastián vzal docela brzo čáru a peklo uvidělo jen jeho záda.

Milovníci dopravy si také přijdou na své. Malí řidiči se tak mohou procvičit v pravidlech na svých vlastních nebo půjčených odrážedlech nebo koloběžkách.

Vidovice

Zámek Berchtold se nachází ve Vidovicích, což je část obce Kunice ve Středočeském kraji. Budete mít ale možnost zahrát si tenis na zdejších kurtech nebo vyzkoušet golf na trenažéru. Taky si zachytat ryby nebo se stát fanouškem fotbalového klubu FC Kunice. To vše najdete v mapě areálu, na kterém opravdu nic nechybí. Vyzná se v ní i člověk se špatnou orientací jako já!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..