Děti Kam vyrazit Knihomol

Dětská knihovnička: Prvních 100 zvířat

Není to tak dávno, co jsme Sebastiánovi přestavěli pokojík, aby tam mohl nejen spinkat, ale také si bez problému a v bezpečí hrát. V pokoji jsme také umístili na zeď tři domečky, ve kterých bydlí naše nová zvířátka a celé jejich rodiny. Nechybí slepička s kohoutkem a jejich kuřátka, husa s housaty, ovce s beranem a jehňátkem, prasnice se selátkem a celá kraví rodinka. S drobnými obměnami se v domečku ještě ukazuje koza s kůzlátkem a kobylka se svým hříbětem.

Farma zvířat

Abychom umocnili Sebíkův stále trvající zájem o zvířátka, vydali jsme se na zvířecí farmu nedalo Prahy. Tady jsme potkali samozřejmě naší nejoblíbenější kozu Meeeee a další její kamarády. Pokud někdy budete chtít vyjet za zvířaty, ale netlačit se v davu (jako třeba v pražské ZOO), určitě doporučujeme Soběhrdy. Je to jedno z mála míst, kde si mohou děti bez problému na zvířátka (ne všechna samozřejmě) sáhnout nebo je nakrmit. Tahle koza byla doslova nenažraná 🙂

Prvních 100 zvířat

Ovšem než jsme vyrazili, byl čas na menší studium. Naše knihovnička se rozrostla o další knížečku, která je určena těm nejmenším dětem. Jedná se o knížku Prvních 100 zvířat. A jak už jistě někteří čtenáři a čtenářky jistě ví, v rámci učení montessori je dobré poskytovat dětem co nejvíce realistické podněty. V tomto případě se jedná o knihu, kde je 100 nejrůznějších zvířat zobrazeno nikoliv v kreslené podobě, ale jedná se o reálné fotografie. 

Každá dvoustrana zahrnuje samostatnou skupinu zvířat: mazlíčci, divoká zvířata, na farmě, řeky a jezera, lesní zvěř, džungle, ptáci, africká zvířata, polární zvířata, moře a oceány, australská zvířata, brouci a hmyz… Zkrátka jak vidíte, nechybí v podstatě žádní zástupci z celého světa. 

Sebík se nezapomněl věnovat hlavně zvířatům z farmy a v knížce si našel kravičku. Na celou akci přísně dohlížela dvojice Buuuuu a Íhahaaaaa.

Ač se to nezdá, tato kniha je svým jednoduchým zpracováním opravdu vhodná pro ty nejmenší děti. Vzhledem k rozmanitosti zvířat jí můžete brát všude s sebou. Mně tam vlastně chybí asi jen kategorie zvířat z parku, nicméně ta základní zvířata děti v knize najdou vždycky.  Kniha má navíc pevné stránky, takže jí jen tak někdo/něco nezničí!

 Tuto knihu a mnoho dalších můžete zakoupit v Nakladatelství Svojtka & Co.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..