Děti DIY Rodiče

DIY: Obrázková abeceda & čísla

Možná je to ještě brzo, aby se učil Sebastián abecedu nebo čísla, ale dokud mám čas mu něco vyrobit, nesmím to odkládat. Občas se na internetu objeví možnost otestovat nějaké produkty společnosti Saal Digital a tentokrát jsem se rozhodla využít slevu na fotosešit. V článku se dozvíte, co jsem pro Sebíka vyrobila a jak a nakonec si budete moct jako bonus stáhnout soubor k vytištění a výrobě vlastní obrázkové abecedy a číslocedy.

Abeceda

Předlohu k fotosešitu jsem vytvářela v grafickém programu, ve kterém vznikala i kniha. Stránku jsem si rozdělila na 4 části. Do 3 horních částí jsem umístila písmena – malé tiskací, malé psací a velké tiskací. Ve spodní části jsem nechala místo pro fotografii s něčím, čehož jméno začínalo daným písmenem. Udělala jsem jednoduchou abecedu, tedy písmen jako Č, Ř, Ť apod. Fotografie jsem stáhla z fotobanky, obrázky jsou s licencí CC0, takže jsou volné pro komerční užití a není nutné uvádět jejich zdroj.

Pokusila jsem se vybírat takové objekty, které Sebastián zná. U některých písmen to samozřejmě tak úplně nešlo, klasicky u W nebo Y.

Čísla

Pokračování sešitu a předloha pro čísla byla vytvořena podobně. Stránku jsem tentokrát rozdělila na 2 části.  Jednu pro číslo a jednu pro fotografii. Fotografie zobrazuje vždy počet odpovídající číslu nad ní.

Obrázková abeceda & čísla

A takhle vypadá výsledek. Fotosešit má formát 10 x 15 cm a je orientován na šířku. Celkem 24 stránek má matný povrch. Zepředu i zezadu je fólie, aby se stránky neponičily. Kroužková vazba je černá.

Udělala jsem po jistotu hned 3 sešítky a rozdala je po našich malých kamarádech, všude sklidily úspěch! Takže pokud jste někde narazili na nabídku vytvořit si fotosešit, určitě neváhejte a zkuste si taky něco vyrobit doma.

No a TADY už si můžete stáhnout slibovaný soubor, abyste si mohli udělat vlastní abecedu a číslocedu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..