Rodiče Zaujalo nás

GeoGuessr

Na rozdíl od mé drahé polovičky nejsem zrovna fanouškem počítačových her, čas od času se ale musím odreagovat na hře typu „sbírej ovocíčko“ nebo „skládej diamanty“ apod. Vždycky se divím, kolik času to vlastně sežere. Nedávno mi můj kamarád poslal odkaz na na první pohled nezajímavou hru. Když jsem viděla mapu, jako totální zeměpisný negramot jsem se zhrozila, ale pak jsem tomu přeci jen dala šanci.

GeoGuessr je hra, kterou vytvořil v zimě roku 2013 a do světa vypustil na jaře téhož roku Švéd Anton Wallen. Už několik málo týdnů po startu se tato hra začala těšit oblibě (samozřejmě na tom měly velký podíl sociální sítě).

Princip je hrozně jednoduchý. Na počátku zvolíte variantu Single Player nebo Challenge mode (záleží na tom, jestli se nechcete totálně ztrapnit nebo zvítězí soutěživý duch) a také soubor míst, která vám hra nabídne (celý svět, kontinenty, země či města). Objevíte se uprostřed krajiny, kde jste na 99,9 % nikdy nebyli (a možná ani nikdy nebudete), a musíte se začít pomocí tzv. Street View pohybovat po okolí tak, abyste našli indicie, které vám napoví, kde se právě nacházíte.

Průběh hry

V tomto případě jsem zvolila možnost Evropská Unie a prsklo mě to sem. Vypadá to jako nějaké město, a tak je třeba podívat se trochu kolem sebe.

GG1

Otočila jsem se na druhou stranu ulice a zde se objevil nápis Karstadt. To by mohlo být Německo.

GG2.jpg

Karstädt by se měl nacházet někde nahoře, možná kolem Berlína nebo u Hamburku (to jen tipuju). Takže kliknu do mapy do místa, kde si asi myslím, že by se místo mohlo nacházet, a stisknu Make Guess neboli Hádej.

GG3.jpg

Ha ha ha, hned se projevuje to, že jsem ve škole při zeměpisu nedávala pozor a slepé mapy nebyla moje silná stránka. Minula jsem o 550,8 km, jedná se totiž o Mnichov, přičemž po dalším hledání zjišťuji, že onen Karstadt je obchodní centrum 🙂 Z toho plyne jedna důležitá rada, nikdy se nenechte zmást hned první nápovědou, všechno může být jinak, než se zdá.

GG4.jpg

Zkuste to taky, je to zábava!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..