Děti Montessori Recenze a tipy

Inspirace: Duha

Duha. Hračka, po které touží zřejmě všechny mámy. Nejsem si jistá, proč přesně jsem se řadila mezi ně. Nejspíš mě uchvátila ta úplně obyčejná jednoduchost. Prvek z přírody převedený do hračky pro děti. Duha, ač všichni víme, hraje všemi barvami, se dnes nevyrábí jen v jedné firmě a v jedné barevné variantě. Najdete duhy malé, velké, úzké, široké, barevné, přírodní…

Sebastián si nikdy předtím s duhou nehrál. Ani vlastně neměl moc kde. Ale jednoho dne jsem ji prostě vytáhla z krabice a postavila před něj oněch 7 oblouků.

Když si nebyl v první chvíli jistý, co taková duha dokáže s lidskou fantazií, předvedla jsem mu, že se dají půlkruhy stavět snadno na sebe do vysoké věže.

A pak už se toho chopil sám a duhu začal stavět po svém. Vždycky postavil pár pater a všechno shodil na zem. Ne, aby mě pozlobil, ale aby mohl stavět znovu a znovu. Hračka tedy splnila to, co měla. Sebík zapojil svou vlastní fantazii a přemýšlel. A trénoval motoriku.

A protože vám chceme ukázat , že s duhou se dají dělat pravdu různé věci, připravila jsem Sebastiánovi také stoleček s vodním světem. A na něm se objevila duha, tedy vlastně pouze modrý oblouk. Ten v tomto případě hrál roli vody, oceánu, vln… Více si můžete přečíst třeba zde.

Pokud váháte se zakoupením duhy, doporučuji zakoupit levnější variantu. Je to ručně malovaný výrobek německé firmy Legler. Všechny dřevěné hračky značky Small Foot by Legler mají označení CE a jsou vyrobeny podle nejpřísnějších norem. Na dřevo používají speciální barvy, které odolají i dětským slinám. 

Motorickou duhu a mnoho dalších hraček a pomůcek můžete zakoupit v obchodě Montessorihracky.cz.

duha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..