Děti Recenze a tipy Rodiče

Inspirace: Vánoce pro nejmenší II

Druhý a zřejmě i poslední díl s inspirací na zajímavé vánoční dárky pro děti od narození do předškolního roku. Jen bych ráda připomněla, že nejde o to, kolik dárků najdou děti pod jedličkou. Nezapomínejte, že k těm dárkům patří jako bezplatný bonus i váš čas, který strávíte spolu v následujícím roce.

0 – 12 měsíců

Autíčka, zvířátka a lidé TOLO

Hračky TOLO už seženete jen s velkým štěstím nebo po bazarech, ale vždy ta koupě stojí za to. Jsou to držáci. Na první pohled kýč se spoustou barev, po bližším zkoumání ale hračka, kterou budete chtít mít doma. Každá z nich má několik částí (nedá se rozebrat) a při každém jejich pohybu uslyšíte specifický zvuk. Jsou téměř nerozbitné a milují je děti v podstatě od narození.

Foto: Pinterest

12 – 24 měsíců

Barvy/Aino-Maija Metsola BAOBAB

Tvůrkyní knih Počítání i Barvy je velice mladá ilustrátorka z finských Helsinek. Musím se přiznat, že jsem měla v ruce několikrát i Počítání, ale Barvy jsou mi daleko bližší. Možná trochu pozměním názor, až budou ta čísla u nás opravdu aktuální.

Foto: Baobab

Dřevěná autíčka FLYING TIGER

Do tohoto dánského obchodu, který je plný věcí, které rozhodně (ne)potřebujete, chodím čas od času, když mám cestu kolem nebo sháním nějakou drobnost pro děti. Naposledy jsem zde ulovila krásná dřevěná autíčka (vybrala jsem sanitku, hasiče a policisty). Kromě nich ale pořídíte i jiné dřevěné hračky, třeba oblíbenou hru Jenga.

Foto: Tiger

Akvárium FLYING TIGER

A aby toho nebylo málo, pořídila jsem vtipné DVD. Doporučuji ho všem dětem, které již začínají vyžadovat sledování televize. Sledování plovoucích rybiček je doprovázelo klasickou hudbou.

Foto: Tiger

Háčkovaná panenka

Nejprve jsem chtěla opravdovou waldorfskou panenku. Ale nakonec jsem nechala kamarádkou uháčkovat originálního spinkacího panáčka. Má sundavací čepičku a žádný obličej 😉

Louskáček ořechů

Budete se divit, ale takový louskáček je skvělá hračka pro trénink motoriky. My jsme pořídili jednu krásnou muchomůrku na brněnském vánočním trhu, ale seženete je třeba na Fleru.

Foto: Fler

Razítka pro nejmenší ALADINE

Nedávno jsme měli možnost vyzkoušet si razítkování. Razítka Aladine patří pro tuhle věkovou kategorii mezi špičku, jelikož se vyznačují ergonomicky tvarovaným úchytem. Samozřejmě to není vhodná hračka pro aktivity bez dozoru 🙂

Foto: Aladine

2 – 4 roky

Malý zoolog PIPASIK

Jestli hledáte opravdu neotřelou hru od opravdu originálních českých tvůrců, pak s pipasickým zoologem nesáhnete vedle. Čtyři karty děti i vás naučí poznávat nejen zvířata, ale také jejich stopy, obydlí, potravu i hovínka.

Foto: Pipasik

Můj první zápisník

Autorku této knihy jsem poznala osobně a rozhodně si zaslouží všechny výtisky vyprodat. Můj první zápisník je totiž kniha, která nemá na trhu srovnání. Jestli máte rádi přírodu, kniha provede vás i vaše děti prostřednictvím několika desítek činností od počtů, přes poznávání rostlin a jógu i k receptům. Navíc v ní najdete i vystřihovánky a několik stran pro tvorbu herbáře.

Foto: Můj první zápisník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..