Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Kam s dětmi: Archa Noemova, Národní muzeum

Návštěva Noemovy archy patří přesně mezi ty, které máte na seznamu dlouhá léta, ale tak nějak pořád hledáte důvod, proč tam vlastně zajít. Jakmile máte děti, je důvodů asi milión, takže jsme se opět sešli v naší partě matek a dětí a vyrazili jsme za poznáním.

archa noemova, národní muzeum

Tahle krásný výstava vznikla z mnoha důvodů. Jedním z nich je fakt, že by byla velká škoda, kdyby všechny tyhle exponáty musely čekat někde ve skladech, dokud neskončí letitá oprava velké budovy muzea hned vedle.

I pro malé děti

Pokud si odmyslíte všudy přítomné hlídací babičky, které sledují každý váš pohyb a hlavně kontakt se skleněnými vitrínami, pak si expozici zaměřenou zejména na obratlovce užijete i s dětmi od 18 měsíců. Minimálně Sebastián s Viki si to užívali, i když si náš Sebík klasicky hrál na horolezce i tady.

Přestože některá zvířata (jako například jezevce) viděl v jeho reálné podobě vůbec poprvé, výstava je koncipována tak, aby to právě zaujalo i nejmenší přírodovědce.

Archa

Jak název sám napovídá, zvířata najdete uvnitř i kolem archy, kterou znázorňují dřevěné kulisy v podobě obrovské lodi.

Medvěd Alík

Na ledové kře můžete kromě nějakého tučňáka a tuleně či lachtana potkat i ledního medvěda Alíka, nebožtíka z pražské ZOO. Ale nechybí ani menší zástupci z vodního světa.

Nechybí dětská herna

Všechny děti jistě potěší malá hernička, ve které najdou kromě vkládacích puzzlí nějaké omalovánky i hru na kormidlování lodi. A chcete si odnést něco na památku nebo snad podpořit vědátorského ducha vašich dětí? Připravené jsou zajímavé materiály jak pro děti předškolního, tak pro děti mladšího školního věku.

Nedaleko muzea před hlavním nádražím najdete rozlehlé hřiště pro děti od 1 roku. Tady je můžete takzvaně „dodělat“, aby pak večer hezky spaly!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..