Děti

Kam s dětmi: Gutovka

Jsme celkem pověstní tím, že si dlouho necháváme o nějakých místech vyprávět a sami je navštívíme až po delší době. Stejně tomu bylo i se sportovním areálem Gutovka na Praze 10, která se pyšní prvky té nejvyšší kvality pro všechny věkové kategorie. Nejlepší na tom je, že vstup sem máte úplně zadarmo a zdarma se dá dokonce i zaparkovat v okolí.

To hlavní, co vás bude lákat v létě, jsou rozhodně vodní prvky. Nejsou to jen tekoucí potůčky na území celého areálu, je to propracovaný systém, který uvede děti do základů fyziky a ukáže jim fyzikální zákony v té nejpřívětivější podobě. Prý zde můžete potkat i celé třídy a profesory fyziky, jak vysvětlují žákům úlohy na praktických příkladech, paráda! Děti se mohou skoro koupat v malých jezírkách, zkoušet, jak fungují přehrady, klouzat se… Celkem je zde umístěno 15 vodních prvků, u nichž nechybí informace s názvem a návodem. Vodní svět se táhne prakticky celou levou polovinou areálu a funguje díky cirkulaci tekoucí vody kolem uměle vybudovaného kopečku. Pokud jste citliví na bazénovou chemii, nemusíte se bát, protože voda ve vodním světě je  čištěna pomocí pískových filtrů.

gutovkaJak už to tak bývá, celý areál je rozdělený do několika částí. Uprostřed je lezecká stěna (zrovna byla v rekonstrukci) a restaurace. Pro fanoušky bruslení je k dispozici celoroční umělé kluziště. Nechybí lanové centrum doplněné o vláček.


A po pravé straně najdete velké dětské hřiště se vším, co vás napadne. Vesmírná raketa nebo loď na širém moři.


Houpačky, skluzavky, povozy, písek, zkrátka všechno. Část areálu je věnována i rozsáhlému skateparku s rampou. V tomhle areálu lze strávit celý den a stejně děti budete těžko dostávat domů!

A kam ještě vyrazit s dětmi?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..