Děti Kam vyrazit Rodiče

Kam s dětmi: Vyhlídkové valy, Letiště Václava Havla

Už je to nějakou dobu, co začal Sebastián sledoval dění na obloze. Neumí sice pojmenovat létající objekty, ale slyší dost dobře. Jakmile se tm nahoře ozve známý zvuk, ukazuje prstem nahoru. Když jsme venku, letadlo na nebi lehce najde a sleduje, dokud nezmizí za dalšími domy nebo mraky.

Kde vyhlížet letadla

A tak jsme se vydali na vyhlídkovou plošinu pražského letiště, která se nachází v Knězevsi. Druhou najdete v Hostovici. Úplně přesně jsou valy umístěny u RWY 06/24 (Kněževes) a u křížení vzletových a přistávacích drah RWY 12/30 a RWY 06/24, kam vede pěší cesta z Hostivic. Přímo na letišti je na Terminálech 1 a 2 možnost zavítat na vyhlídkové terasy v Terminálech 1 a 2, tam jsme ale ještě nebyli.

Kde zaparkovat

Bohužel nemohu hodnotit další místa, v Knězevsi je však poblíž valu možnost parkování pro velké množství aut. Auto jsme nechali ve stínu ve vzdálenosti asi 200 metrů v ulici Na staré silnici, odkud jsme pohodlně došli až k valu. 

Kam s dětmi: Vyhlídkové valy, Letiště Václava Havla

Kudy se dívat a kde fotit

Odtud můžete s malými i velkými fanoušky letadel sledovat i fotografovat veškeré dění na přistávacích a odletových drahách letiště. A pokud by na valu nebylo místo, najdete v plotě otvory pro focení bez překážky. Údajně jsou tyto body umístěny v místech, odkud se fotí nejlépe. Po celém obvodu letiště jich je celkem 54.

Kromě vyhlídky se můžete projít také podél plotu (mezi letištěm a polem), který vede souběžně s ranvejí.

Malým dětem totiž nevadí, že se dívají přes plot, nevnímají to jako překážku a dokáží se soustředit jen na to hlavní, za čím přišly. Sebastiána hodina poblíž letiště moc bavila a určitě jsme ho sem nevzali naposledy.

A kdybyste se zdrželi, je poblíž i kouzelná kadibudka, takže nemusíte hledat místo na poli.

Více informací najdete TADY.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..