Baby Friendly Babyfood Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Kam (ne)vyrazit s dětmi: Kafé (Bistro) Francin

Když jsem tip na tuhle kavárničku objevila, zaradovala jsem se. Kavárna, co má tvář i místo pro malé děti. A tak jsme se sem s kamarádkou a jejími dcerami vydali na další z našich pražských obhlídek. Nohy (nebo spíš kola) nás zavedly až do pražských Malešic, kde najdete na hlavní ulici, po které jezdí autobusy, nenápadné bistro.  

Přestože má Francin zahrádku, navštívili jsme ho zrovna den, kdy bez přestání lilo. A tak jsme si mohli alespoň pořádně prohlédnout vnitřní prostory. Hned po příchodu nás upoutala dlouuuhá tabule s nabídkou, která se táhne zleva doprava prakticky po celé šířce bistra. Aby taky ne, nabídka je totiž více než pestrá.

Něco k snědku

Kromě stálého menu se nabízí také každý den nová jídla (škoda jen, že na Facebooku není nabídka pravidelně aktualizována), jsou vždy 4 možnosti: polévka, polévka + galetka, polévka + palačinka, polévka + salát, polévka + quiche. Vše za příznivé ceny. Nechybí domácí limonáda, kvalitní pražená káva a samozřejmě také spousta chutných dezertů. 

Z nabídky jsme zkoušeli tomatovou polévku s kuskusem a slaný quiche a také mrkvový dort s čerstvým sýrem. Vodu dostanete v karafě s brčkem, čaj do konvičky, ze které si přeléváte, kolik chcete. A ty talíře! Prostě jako doma. 

Design

Francin je důkazem toho, že méně je někdy více. Neoplývá přemírou designu, vše do sebe zapadá a zázemí je opticky odděleno od prostoru pro hosty. V bistru najdete zajímavé detaily, třeba symbol křížku na stole nebo „sochu“ ze slisovaných filmů do foťáků. Po pravé části najdete knihovničku se samou dobrou literaturou od nakladatelství Baobab.

bistro

Dětský koutek

Levá strana je určena rodinám, protože zde najdete kromě jídelní židličky také dřevěný domeček, který funguje jako dětský koutek. Není až tak velký, takže pro naše 3 děti už to bylo tak tak, ale asi to chce vychytat hlavně dobrý čas, kdy kavárnu navštívíte. Ostatní hosté z našich dětí úplně nadšení nebyli, ale to už se tak v baby friendly místech stává. 

Co mi chybělo?

Co bych asi z pohledu maminky kavárně vytkla je úplná absence přebalovacího pultu (třeba i skládacího) na zdejších (pravda menších) toaletách. Musela jsem přebalovat Sebíka v domečku, protože jinde na to prostě nebylo vhodnější místo. Na Facebooku bistra proběhla nedávno zpráva, že se v polovině května stěhuje z Malešic do Holešovic. Proč ne. Musím však říct, že ač Malešice takřka neznám, určitě bylo bistro pro jejich obyvatele zpestřením. Vždyť v centru najdeme takových kaváren mraky. Ale třeba přinese Francin na Strossmajeráku zas něco nečekaného. A třeba bude mít i lepší zázemí pro nejmenší děti i jejich rodiče.

Update 25. 8. 2017

Do nových prostor Francina jsem se neuvěřitelně těšila. Dlouho jsem se tam nemohla dostat a pak jsem tam vzala s velkou slávou kamarádku se dvěma malými dětmi. Takže jsme byly my dvě a tři děti.

A sláva se nekonala! Bohužel, je mi líto. Už uvítání bylo špatně. Nový Francin totiž není rozhodně baby friendly, chybí i původní úžasný dětský koutek ve tvaru domečku a dětské knihy! Na to při avizování stěhování do nových úžasných prostor majitelé jaksi zapomněli upozornit. Obsluha nás uvítala se slovy, že neví, zda se se dvěma kočárky vejdeme a že vůbec o žádném koutku ve Francinovi neslyšela. Celé se to pokusila zachránit (zřejmě) paní provozní, žena na svém místě, která nás okamžitě uvedla do zadního salonku. Dokonce rychle obstarala i omalovánky a pastelky pro děti.

Z Francina zmizel ten duch, o kterém jsem psala po své první návštěvě. Najednou se z toho stala kavárna pro dřevorubce (rozumějte hipstery), jak s oblibou říká moje kamarádka. A takových je všude v Praze dost. 

Jelikož jsme přišli na oběd, dali jsme si kompletní denní menu a další dvě slané palačinky. Polévka byla opravdu výborná. To se ale bohužel nedá říct o „galetkách“ z pohankové mouky, o kterých Francin psal na svém Facebooku, že se jim opravdu povedly. Cena rozhodně neodpovídala tomu, co jsme dostali na talíři, byť to bylo jakkoliv velké a byť jsme vyměnili karamelizovanou cibulku za cherry rajčátka. A to nemluvím o tom, že jsme objednali 4 a jedlo se na etapy. 

Závěrem mohu tedy jen říci, že Francina zřejmě na dobro vyřazuji z míst, kam se rádi podíváte s dětmi. Možná s těmi dospělými 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..