Děti Kam vyrazit Na stolečku Recenze a tipy Rodiče

Navštívili jsme: festival mini, od kotva

Když jsem letos uvažovala, kde bych mohla prezentovat svou knihu Na stolečku, byl ve výčtu i legendární festival mini. Nakonec mě tady nepotkáte, ale knihu najdete! A dalších mnoho skvělých prodejců i výrobců nejen dětského zboží. Připravila jsem pro vás malou prohlídku toho, co mě zaujalo. Festival trvá až do neděle 3. 12. 2017 a navštívit ho můžete v pátém a šestém patře pražského obchodního domu Kotva (vchod pasáží). Jo, a vezměte si s sebou hodně peněz 🙂

Jak už jsem zmiňovala, knihu najdete na jednom z mnoha stánků festivalu. Určitě si tak nenechte ujít obchod CHYTRÁ OPIČKA, kde seženete mnoho chytrých a hlavně kvalitních hraček.

Když se narodil Sebastián, zavěsili jsme do dveří houpačku a on  v ní odkázal prospat celé dny až snad do pátého měsíce. Proto mi přijde skvělé, pokud na to máte doma prostor, nahradit dětský vak vakem pro dospělé, do kterého se v klidu vejde celé rodina (a teď nemyslím najednou). Na mini seženete HOJDAVAK hned v několika barvách. Jestliže sháníte pro děti krásný a zároveň bezpečnostními prvky oplývající batůžek, rozhodně můžeme doporučit Affenzahn, který na festivalu najdete na stánku SKIBI. Nezapomeňte zatáhnout za jazyk 😉 Napřed jsem chtěla čepici s ušima, ale pak jsem se nechala unést a stala se ze mě královna. Neodolala jsem a koupila si korunku od HALOO.

Pokud nechcete nadále podporovat sbírku plastových nádob ve své domácnosti, ale potřebujete dětem občas zabalit nějakou tu svačinu s sebou, pak se zastavte u LUMPKA, která má takových svačinových boxů spoustu a s různými vzory. O nakladatelství ELMAVIA jsem se popravdě slyšela poprvé až na výstavě Rosteme pro život, ale moc mile mě překvapilo, že jsem holky potkala i na mini. Pokud chcete pořídit do knihovničky originální pohádky, ke kterým si samy píšou texty a malují ilustrace, pak se u nich zastavte. Pokud si neodnesete knihu, pak velkou dávku životního optimismu rozhodně. Kousek od nich narazíte na malý stáneček NOEMOVA ARCHA. Škoda, že ten plstěný betlém byl už prodaný.

Zdržte se také u stánku nakladatelství HOST, BALLU a KITCHENETTE.

Moc mě zaujala kniha Za od POP – PAP studia. K tomu, abyste objevili všechna její tajemství, totiž potřebujete kouzelnou lupu. Tohle bude děti rozhodně bavit. Jestli hledáte pro děti na zimu něco opravdu teplého a neodpustíte si Vánoce bez pořádných fuseklí, dojděte si pro ně k NOOS BABY. Jsou totiž z teplé, jemné a hlavně voděodolné jačí vlny.  A z Mongolska. Z lokálních zdrojů a přírodních materiálů se snaží tvořit rodinná firmička THE THREE TREES. Jen málokterá panenka umí porodit miminko a ještě ho nakojit!

Nesmím opomenout ani klasiku MMMOJE, NILA KIDS nebo SHARK IN THE PARK.

Velmi mile mě překvapilo nakladatelství MEANDER, od kterého určitě znáte Dům myšek. Poprvé jsem tak mohla vidět novou edici Manamana, která je zaměřená na biblické příběhy a ilustrovaná mladými výtvarníky. Můžete koupit celý soubor nebo jednotlivě třeba Jonáše v břiše velryby, Stvoření světa nebo Davida a Goliáše. Americká značka eeBoo se zaměřuje na vzdělávací hry a hračky. Jejich  jediným a výhradním distributorem v ČR je MAMIEE. Kromě hry na piknik najdete i hru o zahradničení a fakt stojí za to se na ní podívat. Na předvánočním mini najdete poprvé betlém na provázku. Autorkou je ilustrátorka tvořící pod značkou MALÉ ILUSTRACE.

Minimalizaci odpadu z domácnosti prosazuje také OBCHUUDEK. Na stánku nezapomeňte zakoupit chlebovku a kuchyňské utěrky a hadříky ve stejném dekoru nebo ekologickou drogerii.

Na zimním mini nechybí ani mé oblíbené UTUKUTU. Představili zde novinku pro ty, kteří využívají prkno nejen na houpání a klouzání, ale také na něm rádi odpočívají. Hned vedle můžete přibalit do tašky i nový kufřík od PIKLE. A na záda naložit rostoucí nábytek MIMIMO (škoda, že se nechtěli stát partnery naší knihy).

A samozřejmě se zde můžete dobře najíst, napít i posvačit. Výběr je skromný, ale vybere si každý. A navíc je všechno opravdu dobré.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..