Rodiče

Volné pivní minuty

Vypadá to asi následovně. Ještě před koncem pracovní doby – té jeho, protože směna matky končí až tak za 26 let – vám přijde SMS s řečnickou otázkou.

„Miláčku, nevadilo by ti, kdybych si zašel po práci s klukama na pivo? Přijdu brzo.“

Záměrně nepoužívá slovní spojení „jedno pivo“, ale dělá chybu při užití slova „brzo“. Na ženy to působí trochu jako rudej prapor na býka. To „brzo“ se rozplývá s příchodem 20 hodiny. Jako profesionální partnerka v tu chvíli víte, že váš muž si střádal volné pivní minuty celý měsíc, aby je pak mohl beze zbytku vyčerpat během jednoho večera, potažmo rána.

Jako matka profesionálka také tušíte, že vaše směna dnes zahrnuje také venčení psa. A vůbec tak máte na krku obě zvířata.

pivní minuty

Když už se vám opravdu klíží oči, jdete se rychle osprchovat. Sprcha trvá asi tak minutu, protože přítomnost dětské chůvičky poblíž vodního zdroje vyvolává tak trochu pocit fénu ve vaně. Mezitím, co jste se 60 sekund dovolila sprchovat se dítě přesune někam mezi noční stolek a postel. Ne, nespadlo na zem.

A pak jdete spát, abyste za chvíli zas vstala a uvařila kafe s mlíkem bez kafe pro to smrádě vedle vás. A usínáte s plánem na tichou domácnost, zatímco se vašemu muži úplně nahodou vybil telefon. Takže vám nemůže dát vědět, že nesedí pod pódiem se striptérkou. Nebo ještě hůř striptérem.

Když už konečně zaberete, někdy mezi 2 a 9 hodinou ranní dojdou vašemu muži volné minuty a to ho donutí vrátit se domů. Samozřejmě se v tu dobu jinak klidný a netečný pes promění v rotvajlera, o čemž v tu chvíli ví zřejmě celý dům.

Jak vypadá následující den ani nechtějte vědět. To nemáte na krku dvě, ale rovnou tři zvířátka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..