Děti

A bude mít takový ty žahnutý žuby nahóju?

V posledních dnech, protože už si ani netroufám říkat týdny a měsíce, jak se děti rychle mění, se u nás událo pár důležitých změn. V životě Sebastiána jde o důležité milníky. Že by žuby?

Zuby

Tohle slovo jsem si zakázala říkat nahlas, abych tu pohromu nepřivolala zbytečně brzo. No, a pak jsem jednou večer zoufale sháněla po sousedech dětskou kápézetku, kde bych našla onen zázračný gel, o kterém jsem slyšela jen samou chválu. Nevim, jak rychle dětem vlastně zuby rostou, může trvat ještě měsíce, než ty bílé sviňky objevíme. Ale řeknu vám, jestli to takhle bude celou dobu, než ten mléčný chrup vyleze, tak to bude asi síla. Nicméně zatím se žuby derou ven jen ve dne, no opravdu. Když rostou, je to boj. V životě dětí jde však o důležitý milník a pokrok v jejich vývoji. Učí se bojovat s bolestí (a maminky s jejich bolestí) a připravují se na pevnou stravu.

 

žuby

Ze zad na břicho a další kravinky

Když jsem doma poprvé zmínila výraz „pasení koníčků“, zíral na mě Martin výrazem, jako kdyby potřeboval česko-čínský slovník. Je pravda, že ta kinklající se hlava připomíná spíš slepice zobající zrní nebo postavičku Elvise v jedoucím autě z jedné reklamy. Ale abych se dostala k pointě, náš Sebastián posiloval tak dlouho, až mu teď stačí pár vteřin a dívá se na nás z jiné perspektivy.

A taky umí dělat kravinky. Chechtá se na celé kolo, pořvává a když už je jó nuda, tak si vyrábí spacák.

kukla

[irp]

Trojky a šedesátdvojka

Plenková a oblečková terminologie. Přejít z dvojek na trojky a z padesátšestek na šedesátdvojky znamená nějaký ten kilogram navíc. Sebastiánovi říkáme Malý Buddha, protože je to takový roztomilý mišelínek.

 

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..