DIY V kuchyni Zaujalo nás

Recept: Vajíčkový chlebíček bez vajec

Když jsem před rokem (to ještě nebyl Sebastián ani na houbách) byla s Aničkou a Luckou na Apetit Pikniku a ochutnala tam v jednom stánku vajíčkový chlebíček musela jsem se pro ten zázrak od Chlebíček Store vrátit ještě asi třikrát.

follow me!

Několikrát jsem se snažila „vajíčkovou“ pomazánku doma napodobit, ale k tomu, co jsem ochutnala na pikniku, se to nepřibližovalo ani omylem. Tou dobou začala v kulinářském časopisu Apetit vycházet nová rubrika vy nám, my vám. A tak bylo jasné, kde se ten správný recept na vajíčkový chlebíček bez vajec budu snažit sehnat.

Jaké bylo moje zklamání, když jsem v následujících měsících odpověď nenašla. O to větší překvapení přišlo s číslem na letošní září. Já jim, oni mně. Objevila se odpověď a já konečně získala recept! A ještě kafe!

[irp]

Recept na chlebíček s vajíčkovou pomazánkou bez vajec

Zatím přikládám pouze kopii, která vyšla zrovna dneska v časopisu Apetit. Nemohla jsem to vydržet, abych se podělila o tu radost. Brzy se chystám otestovat tu správnou variantu pomazánky a pak můžete čekat update článku.

apetit

Update 19.8.2016

Přiznám se, že v rámci vlastního pokusu jsem použila tofu uzené, nikoliv bílé. Pomazánka díky tomu dostala takový šmrnc. A navíc mám uzené tofu raději, přestože není tak univerzální.

V čem ale vlastně tkví tajemství vajíčkové pomazánky bez vajec? A jak  je možné, že vlastně chutná jako vajíčka, i když tam žádná nejsou. Tajemství se skrývá už v použitých surovinách. Lehce nakyslá chuť sojanézy, jemně štiplavá cibulka a tradiční plnotučná hořčice. Typické aroma ovšem zajišťuje černá sůl, která má právě výraznou chuť po vajíčkách.

Byla skvělá, povedla se!

chlebíček

Zdroj obrázků: Časopis Apetit a www.apetit.cz

3 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..