Baby Friendly Děti Kam vyrazit Recenze a tipy

Baby Friendly: Centrum Černý Most

Když se v březnu 2013 otevřelo nově Centrum Černý Most, nevěřila jsem, jak se může jeho podoba od té původní z roku 1997 lišit. CČM se může právem pyšnit přízviskem“čtyřhvězdičkové“. Nejen díky svému neotřelému designu, ale také nabídkou nadstandardních služeb. Mezi ty patří zejména péče o rodiny s dětmi. V tomto nákupním centrum jsou k dispozici různé dětské zóny, místnosti pro přebalování i možnost půjčit si kočárek nebo ohřívač na kojeneckou láhev. Jako bonus se můžete zcela zaregistrovat do věrnostního klubu. Kromě různých (slevových) akcí získáte i možnost zamluvit si zcela bezplatně chůvu pro děti a jít tak bezstarostně nakupovat.

My jsme se ale samozřejmě podívali na zoubek koutku pro ty nejmenší, tedy zázemí pro rodiče s dětmi, kde je možné v klidu dojít si na záchod, ohřát jídlo a nakrmit/nakojit a samozřejmě i přebalit. Zjišťovali jsme, jestli toto místo opravdu Baby Friendly.

Jakmile vejdete do sociálního zázemí, po levé straně na vás čeká (kromě odpočinkových křesel) příjemná věc. Snadno přístupná čerstvá voda. Je to velmi praktické, protože pokud se jdete opravdu jen napít nebo načepovat do láhve. Nemusíte vůbec navštěvovat toalety nebo kojící koutky.

centrum černý most

Zázemí pro ohřev a krmení

Postoupíte-li dále do zázemí pro rodiče s dětmi, najdete zde „halu“, ve které jsou opět křesla a také mikrovlnná trouba pro ohřev jídla. Pokud jste si zapomněli nebo prostě potřebujete ohřívač na dětskou lahvičku, můžete si ho bezplatně zapůjčit. Zároveň se zde nachází toaleta pro malé návštěvníky a dvoje dveře do přebalovacích a kojících místností.

Přebalování

Pravé dveře vedou do menší místnosti, kde najdete prostor pro přebalování včetně jednorázových přebalovacích podložek, křeslo na kojení i wc. Tím, že je místnost opravdu malá, zdálo se mi nevhodné (možná i nepatřičné), aby vedle toalety hned stálo křeslo určené pro kojení.

Ale… Když jsme vešli do levých dveří, otevřel se nám o dost větší prostor s absencí toalety, a tím pádem prostor daleko vhodnější pro klidné krmení těch nejmenších. Ani zde nechyběly základní hygienické pomůcky a křeslo.

Další a velmi důležitou pozitivní skutečností tohoto prostoru je, že jej uklízí a kontrolují každých 30 minut, což je pro péči o malé děti velice zásadní. Sama jsem byla svědkem úklidu (dokonce i na utírání prachu na mikrovlnce došlo), který byl dost precizní. Shlédnutím všech prostor pro rodiče s dětmi jsem se pak už jen přesvědčila, že zde by se mělo inspirovat více nákupních center nejen v Praze.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..