Děti Knihomol Recenze a tipy Rodiče

Dětská knihovnička: Hovínka, kam se podíváš

Jedna veleznámá blogerka mi řekla, že vzhledem ke své přezdívce (Kaku) bych si neměla ujít hovínkovou sérii. Na trhu je totiž momentálně opravdu velký výběr tématických knížek, které by v dětské knihovničce určitě neměly chybět. My máme zatím 2 a je s nimi děsná legrace. Vlastně nechápu, proč to někomu přijde nechutné, jako kdyby sám nechodil kakat 😀

hovínka - hovínko

Malý nočník, malá hovínka

Sebastián už nějakou dobu kolem nočníku pouze prochází, protože chodí na velký záchod (s dětským sedátkem). Vzpomínám si na svou fotografii, kde mi bylo také něco kolem roku a půl. A Sebík má podobnou. Premiéru měl u mých rodičů a od té doby je to velký kluk!

Nicméně trénink dělá mistra. A je třeba to podporovat i vtipnější formou. V knížce s pohyblivými obrázky Malý nočník, malá hovínka tak najdete psí hromádky, koňské koblihy nebo králičí bobky. Zkrátka kakat chodí všichni!

Ač je kniha určená dětem, které se učí chodit na nočník, posouvací okénka jsou pro jejich malé ručky docela hlavolam. Minimálně by se měly vytahovat směrem nahoru, nikoliv k tělu. Protože když sedí na záchodě a jsou ponořeni do hlubokého studia hovínek, bobků a koblih, není prostor na komplikace. Oproti oblíbeným Minipediím má krásně lesklé a barevné stránky, ty jsou však o dost měkčí, takže doufám, že kniha přežije hlavní zaučovací období!

Není to žádné velké čtení, ale je skvělé, že se knihkupci konečně přestali bát a začali sázet na „přírodní jevy“. A hlavně, na její závěru nezapomněli ani na to nejdůležitější – umýt si ruce 😉

Pokud by vás zajímalo, jak vypadá celá kniha uvnitř, mrkněte na video.

Co je to hovínko?

Oproti tomu kniha Co je to hovínko? je určená pro starší čtenáře, kteří už ví, jak se věci mají. Nicméně okénka jsou třeba pro našeho Sebastiána daleko snazší na prohlížení než posouvací stránky.

V téhle knížce se na hovínka pohlíží trochu více vědecky. Třeba kam se poděje, když ho spláchneme do záchoda, nebo z čeho se vlastně to mazlavé, hnědé a často smradlavé cosi skládá. 

Za zásadní považuji i stránku, která zdůrazňuje, že kakat chodí opravdu všichni. Od princezen po mravence.

A vtipná je také kapitola o tom, co všechno se dá z hovínek vyrábět. Pro příklad nemusíme chodit daleko. V pražské ZOO vyrábí ze sloního trusu třeba ruční papír.

Prohlédnou si knihu můžete v tomto videu.

Zkrátka pokud máte s hovínkovou tématikou nějaký problém a nechce se vám v tom příliš „patlat, tyhle knížky vám pomohou do toho „nezabřednout“.

Tyto knihy a mnoho dalších můžete zakoupit v Nakladatelství Svojtka & Co.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..