Děti Recenze a tipy Rodiče

Inspirace: Stavebnice pro nejmenší

Sebastián dostal pod stromeček několik zajímavých stavebnic, k nim jsme přidali pár dalších tipů, které nás zaujaly. Některé znal Martin ještě ze svého dětství, některé se objevily na trhu teprve nedávno.  Pokud váháte, jaké stavebnice se hodí pro nejmenší děti, určitě si vyberete.

Bloko

Stejně jako ostatní stavebnice v tomto článku, je i tato z plastu. Na omak působí trochu jako silikon a občas se tak i chová. Dílky jsou ohebné a díky tomu prakticky nezničitelné. V naší tubě jsou i díly k sestavení vozu a různé rotační a posouvací dílky, se kterými dokážete postavit opravdu cokoliv. Díly do sebe zapadají díky drobným výstupkům, které tak trochu připomínají štětiny. Sebastián získal novou sadu stavebnice, se kterou si v dětství hrál jeho tatínek.

stavebnice
Foto: Bloko

Mega Bloks

Dílky této stavebnice jsou opravdu velké. Díky tomu si s nimi poradí i ti nejmenší, protože si nebudou muset dlouho lámat hlavu s tím, jak stavebnici sestavit. Zkoušeli jsme postavit letadlo a Sebík s ním hned začal chodit po pokoji a simulovat let. Oproti klasickým „legovým“ stavebnicím najdete v základní sadě také zaoblené dílky.

Foto: Mega Bloks

Duplo

Lego pro nejmenší není třeba představovat. Sebastián dostal sadu bagru a nákladního vozu, ale existuje i velká sada s kostkami, ze kterých postavíte klidně i zvířátko. Výhodou této stavebnice je, že s ní souzní pár neoriginálních stavebnic. Kuličková dráha Hubelino je u nás doma také oblíbená a s kostičkami dupla si rozumí bez problémů.

Foto: Lego

Clemmy

Sympatické kostičky se vyznačují tím, že krásně voní. Mně to připomíná vanilku, někdo v tom cítí čokoládu. V každém případě, pokud by se děti rozhodly ochutnávat, je to naprosto neškodná zábava. V bazarech se dají téměř nové sestavy sehnat i za pár stovek.

Foto: Clementoni

Daisy Leprotti

Tato plastová stavebnice není podobná žádné jiné. Barevné dílky se dají skládat do řetězů nebo věží, protože jsou všechny vzájemně kompatibilní. Děti přitom trénují jemnou motoriku i barvy a tvary. Výrobci uvádějí, že se stavebnice nedá rozbít!

Foto: Quercetti

Smartmax

A konečně Smartmax. Principem podobná magnetickým skládačkám od Janod (doma máme třeba letadlo, vrtulník nebo raketu). Úkolem je spojit dílky díky magnetu, který je pak drží při sobě. Pro nejmenší je v nabídce sada zvířátek, ti větší mohou skládat své originální výtvory ze samostatných dílků.

Foto: Smartmax

Pokud se rádi věnujete se svými dětmi montessori hrátkám, doporučujeme naši knihu Na stolečku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..