Děti Montessori Recenze a tipy Rodiče

Inspirace: Aktivity na doma i na ven do 2 let

Když je velké horko nebo zimní mrazy, je zabavení dětí velký problém. Naštěstí existuje pár šikovných aktivit, které se dají aplikovat celoročně venku i doma. Všechny tyto aktivity přirozeně rozvíjí motoriku dětí tím nejlepším možným způsobem.

Houpací prkno

Patří mezi naše oblíbené herní prvky. Houpací prkno totiž není jen na houpání, ale také na klouzání, místo silnice, na odpočinek… Máme ho v testování od Utukutu, kteří podpořili také naši knihu Na stolečku. Kdybyste ho chtěli, po zakoupení knihy na něj dostanete příjemnou slevu!

Odrážedlo

Sebastián měl kvůli svému malému vzrůstu problém vůbec na nějaké odrážedlo dosáhnout. Nakonec jsme objevili dokonce několik druhů, na kterých se mohl bez problémů projet, aniž by potřeboval pomoc někoho dalšího. Vybrala jsem jako inspiraci ty, která mají sedadlo ve výšce do 27 centimetrů, takže na nich mohou řádit i opravdoví skřítci!

Foto: 1 Chillafish Bunzi 2 Woom, 3 Pukylino, 4 Funny Wheels, 5 Nicko

Lezecká věž

Lezecká věž neboli Climbing Dome je prolézačka z lehkého a pevného plastu, která unese až 250 kilogramů. Věž je určená pro horolezce od 3 let, ale s pomocí to zvládnou i děti menší. Věž totiž může sloužit nejen k lezení, ale také procházení do jejího středu. Děti tak posilují svaly a trénují koordinaci.

Žebřiny a klouzačka

Ne každý si může dovolit mít doma větší herní prvky. Mezi ty prostorově úspornější ale určitě patří některé druhy skluzavek, žebříků a trampolín. Pokud znáte šikovného truhláře, určitě si nechte vyrobit Piklerové trojúhelník. Když budete mít štěstí, v bazaru pak seženete skluzavku IKEA. A pokud budete chtít investovat, pořiďte si rovnou malou tělocvičnu.

Foto: 1 MONTOY, 2 IKEA, 3 INSPORTLINE, 4 INSPORTLINE

Říční kameny

Naprosto boží a hlavně skladná věc! Prostě je rozložíte po podlaze a necháte děti překračovat a poskakovat. Jsou nízké, žádné balvany, a tak se nemusíte bát, že by si ublížily. Naopak si pěkně procvičí hrubou motoriku.

Foto: Gonge

Tunel

Další s aktivit, které se vejdou do skříně. Ale kolik je s tím srandy. Sebastián se poprvé učil lézt tunelem ještě při kurzech plavání, poté se s ním několikrát setkal ještě v koutcích a u kamarádů. Pokaždé se úžasně (za)bavil.

Foto: IKEA

Pokud se rádi věnujete se svými dětmi montessori hrátkám, doporučujeme naši knihu Na stolečku

2 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..