Děti Kam vyrazit

Kam s dětmi: Woskovky, Sázava

Toto je vlastně už několikátý článek o tom, jak si splnit sen. První byl o kuchařce, další o knize Na stolečku… Tentokrát jsme se Sebastiánem vydali na Sázavu, kde moje kamarádka Janča otevřela spolu s dalšími maminkami herničku pod názvem svého sdružení Woskovky.

Malou, ale dostačující hernu se zázemím pro maminky, přebalovacím pultem a mikrovlnkou pro ohřev dětské stravy najdete v bývalé ordinaci ve Školské ulici (mapa s adresou zde).

Herna pro malé i větší

Hernička se původně nacházela v nevyhovujících prostorech. Nově můžete přijít na nejrůznější dílničky, které se budou konat každý čtvrtek. Hernu můžete navštívit v úterý od 9:00 do 12:00 s batolátky a ve středu odpoledne od 14:00 do 17:00 s většími (chodícími) dětmi.

Semináře pro dospěláky

Aby to dospělákům nebylo líto, mohou se těšit i na semináře. Ten první se koná poslední dubnovou sobotu od 14 hodin a věnovat se bude nošení dětí. A pokud vám to stále bude málo, s Woskovkami si můžete také zacvičit v Poznaňské ulici, zpívánky, tanečky, jógu pro děti a cvičení pro miminka nebo kurzy jógy či kruhového tréninku pro dospělé. Podrobný rozpis herniček, seminářů i dílniček najdete na Facebooku.

Všechny prostory jsou zařízeny s vkusem a účelně. V herničce najdete nejrůznější hračky a knihy, pohraje si tedy opravdu každý. A koho nebaví hračky, může zkusit nějaký kostým! Součástí herničky je i zázemí pro maminky, kde si mohou uvařit kávu nebo čaj a poklábosit.

Pokud budete mít cestu kolem, určitě se zajděte povídat. Vždycky vás uvítá jedna ze sympatických „woskovek“, se kterou můžete probrat nejen záležitosti kolem dětí. Každopádně holkám přejeme spoustu malých návštěvníků a spokojených rodičů!

Město Sázava nabízí i místa, kam se můžete vydat potom, třeba známý Klášter Sázava, který byl prohlášen za národní kulturní památku, nebo sklářskou huť František. V okolí Sázavy je pak několik naučných stezek a významných stromů.

Skvělé tipy, jak rozjet vlastní projekt na rodičovské dovolené nebo co během ní dělat, aby váš mozek nezakrněl, najdete na blogu pracovního portálu Profesia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..