Děti Kam vyrazit

Kam s dětmi: Woskovky, Sázava

Toto je vlastně už několikátý článek o tom, jak si splnit sen. První byl o kuchařce, další o knize Na stolečku… Tentokrát jsme se Sebastiánem vydali na Sázavu, kde moje kamarádka Janča otevřela spolu s dalšími maminkami herničku pod názvem svého sdružení Woskovky.

Malou, ale dostačující hernu se zázemím pro maminky, přebalovacím pultem a mikrovlnkou pro ohřev dětské stravy najdete v bývalé ordinaci ve Školské ulici (mapa s adresou zde).

Herna pro malé i větší

Hernička se původně nacházela v nevyhovujících prostorech. Nově můžete přijít na nejrůznější dílničky, které se budou konat každý čtvrtek. Hernu můžete navštívit v úterý od 9:00 do 12:00 s batolátky a ve středu odpoledne od 14:00 do 17:00 s většími (chodícími) dětmi.

Semináře pro dospěláky

Aby to dospělákům nebylo líto, mohou se těšit i na semináře. Ten první se koná poslední dubnovou sobotu od 14 hodin a věnovat se bude nošení dětí. A pokud vám to stále bude málo, s Woskovkami si můžete také zacvičit v Poznaňské ulici, zpívánky, tanečky, jógu pro děti a cvičení pro miminka nebo kurzy jógy či kruhového tréninku pro dospělé. Podrobný rozpis herniček, seminářů i dílniček najdete na Facebooku.

Všechny prostory jsou zařízeny s vkusem a účelně. V herničce najdete nejrůznější hračky a knihy, pohraje si tedy opravdu každý. A koho nebaví hračky, může zkusit nějaký kostým! Součástí herničky je i zázemí pro maminky, kde si mohou uvařit kávu nebo čaj a poklábosit.

Pokud budete mít cestu kolem, určitě se zajděte povídat. Vždycky vás uvítá jedna ze sympatických „woskovek“, se kterou můžete probrat nejen záležitosti kolem dětí. Každopádně holkám přejeme spoustu malých návštěvníků a spokojených rodičů!

Město Sázava nabízí i místa, kam se můžete vydat potom, třeba známý Klášter Sázava, který byl prohlášen za národní kulturní památku, nebo sklářskou huť František. V okolí Sázavy je pak několik naučných stezek a významných stromů.

Skvělé tipy, jak rozjet vlastní projekt na rodičovské dovolené nebo co během ní dělat, aby váš mozek nezakrněl, najdete na blogu pracovního portálu Profesia.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..