Děti

Montessori: Malý zahradník

Snažíme se chodit častěji do knihovny, protože kdybychom měli kupovat všechny knihy, které nás zajímají, asi by byl k večeři po zbytek měsíce suchý chleba. Ale! Knihovna je dobrá právě v tom, že když nenajdete to, za čím jste přišli, můžete si knihy zarezervovat a zanedlouho vyzvednout. Tak to praktikujeme my. A občas vracíme sousedům a rovnou si to půjčujeme pro sebe, dělají nám super předvýběr. Tentokrát se Sebík rozhodl, že z něj bude malý zahradník.

Vyber si svou rostlinku…

Při jedné z návštěv mě zaujala česká ilustrovaná okénková kniha Vyber si svou rostlinku… a nauč se o ni starat. Na knize je uvedeno, že je vhodná od 6 let. To jsme celí my, nikdy nedodržujeme věková doporučení. V tomto případě je v knize hodně textu, ale určitě stálo za to Sebíkovi předčítat, co se v kapitolách o klíčkách, zelenině, bylinkách, kaktusech, citrusech, bonsajích nebo masožravkách píše.

Hned v úvodu je připraven Test malého pěstitele. V Rostlinkomatu pak podle počtu dosažených bodů otočíte kolečkem, abyste zjistili, jaké rostlinky je vhodné ve vašem případě pěstovat.

Následují již zmíněné kapitoly o jednotlivých druzích rostlinek, kde se dozvíte ty největší zajímavosti o tom, co který druh vlastně obsahuje a jak se pěstuje. Kniha jednoduchou formou seznamuje děti nejen s podobou rostlinek, které lze pěstovat doma v květináči, ale také třeba nezapomíná upozornit na to, které jsou jedovaté a které jedlé.

Knihu Vyber si svou rostlinku… a nauč se o ni starat napsaly Katarína Belejová a Petra Bartíková a ilustrovala Aneta Žabková. Vyšla v roce 2017 v nakladatelství Albatros. V knihovně si jí můžete rezervovat na své pobočce zde. Ve stejné tématice vyšlo ještě Vyber si svého mazlíčka… a nauč se o něj starat.

Malý zahradník

Nabité znalosti jsme mohli využít na záhonku, který jsme pro naše malé zahradnické účely dostali zapůjčený od sousedů. Kromě jahodníku (sklidili jsme jich asi 6) si Sebastián zasadil do několika řádků taky hrášek. Ten sice není, ale já čerstvé lusky miluju.

montessori malý zahradník zahrada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..