Děti Montessori Na stolečku

Na stolečku: Rodina

Na stolečku mám rádi opravdové aktivity, jenže od té doby, co se ze Sebastiána stala neřízená střela, je třeba někdy zvolnit. Proto jsme vytvořili spíš prohlížecí stoleček.

Vyrob si sám

Na stolečku se objevily rodiny. Naše, kraví, špalíková… Není to tak dávno, co Sebastiánova babička vymyslela skvělou věc. Vzala papírovou krabici, vytiskla fotky rodinných členů a strany papírového kvádru s nimi polepila. Sebastián tak získal nejen vlastní stolní galerii, ale také také mohl s krabicí házet a pak zkoumat, kdo z rodiny se zrovna objevil.

na stolečku

Spaleeky

Moje obliba pro dřevěné hračky je už dávno známá, nyní se mi ale splnil sen (a ze Sebastiánova wishlistu tak mohl změnit) a domů se nám nastěhovala rodinka Spaleeků. Tyhle minimalistické figurky, které si můžete (nebo spíš děti) domalovat podle libosti, jsou úžasnou alternativou pro klasické panenky do domečků. Skvělá dekorace i hračka.

Kraví

Protože rodinky nemusí být jen ty lidské, přizvali jsme na stoleček i Sebastiánovo oblíbenkyni kravičku Bú s býkem a telátkem.

Svojtkovina

A nezapomněli jsme ani na poslední svojtkovinu. Úlovek z Family Marketu. Další kousek do rodinky Minipedií s názvem Rodina. Sebík má teď v oblibě souhrnné stránky na konci Minipedií. V téhle jsme našli rodokmen, a tak jsme si mohli zopakovat všechny členy naší rodiny, až kam jsem si vzpomněla.

Domácí galerie

Tento stoleček skvěle doplní domácí galerie. Děti se docela brzo naučil rozpoznávat členy své rodiny a některá zvířátka. Pro umocnění jsme doma na zdi umístili nějaké rodinné fotografie. Bavilo ho hledat maminku, tatínka, sebe (jako miminko) i našeho Yaspera.

P.S. Omluvte fotografie narušené černými symboly, bylo ještě velké teplo a Sebík byl skoro nahý, tak aby to někoho zbytečně nelákalo 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..