Kam vyrazit

Navštívili jsme: Zažít město jinak

V sobotu 17. září 2016 se již po jedenácté konaly ve čtvrtích Prahy sousedské slavnosti pod názvem Zažij město jinak.

Zažít město jinak (ZMJ) jsou sousedské slavnosti, jejichž náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů. Jsou otevřené všem věkovým a zájmovým kategoriím. (Zdroj: Zažít město jinak)

Zdroj: Zažít město jinak
Zdroj: Zažít město jinak

Jestli vás zajímá, jak a proč vzniklo Zažít město jinak a kdo projekt financuje, můžete si přečíst rozhovor s Jakubem Hradilkem, dlouholetým produkčním a koordinátorem slavností na páté straně letošního programu zde. A pokud byste se chtěli zapojit příští rok jako vystupující nebo dobrovolník ve vámi zvolené lokalitě, kontaktujete přímo organizátory na oficiálních stránkách ZMJ.

Větrník

Přestože máme nejblíže jiné části města, zamířili jsme i s Hráškem až do Břevnova. Hostitelem a pořadatelem byla zdejší kolejní kavárna Do větru, ukrytá ve staré průmyslové budově mezi bloky vysokoškolských kolejí a sloužící jako útočiště zejména pro studenty a štamgasty (třeba postarší pán se sklenkou červeného vína a heboučkým psíkem). Na rozdíl od jiných (vyhlášenějších) kaváren má nájezd pro kočárky a vozíčky.

Do Větru s.r.o., Za Zahradou 5, Praha 6 – Břevnov

Kavárna je nekuřácká a nabízí různá zákoutí ke studiu i odpočinku, na baru, pohovkách či křeslech, se skripty či knihou ze zdejší knihovničky, nad Únětickým pivem nebo domácím švestkovým koláčem. Nabídka je široká a prostředí skoro jako doma v obýváčku. A ten lustr má svůj tajný příběh!


[irp]

Vzhledem k počasí se slavnost nekonala na parkovišti mezi ulicemi Na Větrníku a Za Zahradou, ale přímo v prostorách kavárny. V rámci naší návštěvy jsme stihli: ochutnat americkou limonádu (akorát nikdo netuší, co v ní přesně bylo), vidět kousek Koryu Uchinadi v rámci ukázkové hodiny sebeobrany a bojových umění, poslechnout si novou západočeskou kapelu Straight-A-Way a koupit si happíčko za dvacku.

Straight-A-Way (Jíra a Kosťa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..