Cestování Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Baby Friendly: Palladium

Pod tímhle spojením si asi každý představí něco jiného, zejména s ohledem na věk dětí. Pro mě to momentálně znamená mít kde přebalit (nechat vyčůrat) a nakojit.

Člověk by řekl, že je Praha a její centrum doslova rájem pro matky s dětmi. Ženy na mateřské dovolené totiž rády tráví svůj čas třeba v nákupních centrech nebo kavárnách. I když mají příspěvek od státu v nevalné výši, dokážou utratit spoustu peněz nejen za plenky nebo kosmetiku pro dítě. Ok, některé radši vaří. Nebo pečou. Nebo hnijou doma prostě. Já třeba hniju doma ráda.

No, tak abych se dostala taky k věci – to není zrovna snadné momentálně, vzhledem k letním teplotám (to není léto, je to peklo) pije náš Sebastián třeba každou hodinu, takže během psaní neustále ztrácím nit a pak se snažím vzpomenout, co jsem chtěla světu sdělit… A to nemluvím o tom problému se slovní zásobou, kdy se moje verbální projevy omezují zejména na „Běží liška k Táboru…“ nebo „Ty zas potřebuješ čůrat?“, popř. „Ne, nevolejte mi už nikdy s průzkumem, jaké depilační metody doma provozujeme!“.

Takže. Když už provedete šetření, jak se rychle a bezpečně dostat do města (najdete vhodné trasy a bezbariérové stanice metra nebo nízkopodlažní tramvaje), zvolíte si místo, kde je to, co potřebujete a hlavně chcete, zjistíte, že jediná možnost, kde přebalit dítě, je smradlavá a špinavá toaleta pro invalidy nebo kočár. Pokud nějaký máte. Nebo žulový stůl v luxusní restauraci v nejvyšším patře. Sebastián se na invalidech rychle vyčůral a já jsem ho radši zabalila v bezpečí jeho kočárku. Nejsem sice úzkostlivá matka, ale vocamcaď pocamcaď.

A teď ta větší prča. Když krmíte dítě umělou výživou, nemusíte vytahovat kozu. To dá rozum. Ale co když holt kojit musíte?! V jednom nejmenovaném centru ke mně přistoupil dvouzubý pán ze zdejší security služby a přes můj úzkostný výraz se mě zeptal, jestli něco nepotřebuju. Kojit. Až na ty zuby a IQ 10 byl moc milej, dokonce se šel zeptat prodavaček do jednoho obchodu, kam by se mohla s potomkem uchýlit. Tak prej ženské chodí do KFC. No, nevím, jestli jste někdy byli v KFC, ale většinou je to jeden velký otevřený prostor plný stolů, kam se sotva vejdete s tácem jídla a pití. Přemýšlej, Kaku, mysli… Aha, dětský koutek, ten musí být už z logicky věci baby friendly. Jo, houby, přátelský až tak od 3 let. Ale, na rozdíl od KFC měl tento dětský koutek ve svých útrobách místo, kde se kojit dalo, aniž by na mě čuměli obézní turisti z Německa.

img_5243

A slyšeli jste o tom novém velkém hračkářství? Tak tam vedou schody. Pro kočárky ideální, miminka a jejich rodiče asi nejsou cílovka.

Kromě toho, že jsem vláčela svou bezdětnou kamarádku městem, abych našla vhodné místo pro kojící matky, tak jsem jinak koupila velký prd a radši jsem na druhý den objednala dovoz nákupu až domů. K měsíční zásobě plenek bazének grátis, cool.

4 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..