Recenze a tipy Rodiče

Svatba 2017: 5. díl Dort a svatební menu

V období, kdy jsme měli svatbu, byly v módě tzv. naháče. Tedy dorty, kde byl přiznaný korpus spojený lahodným krémem, ozdobený květinami a ovocem. I my jsme zvolili takový dort. A ve stejně jednoduchém duchu se nesly i výslužky a svatební menu.

Dort a výslužky / říjen 2016

Pokud žijete ve velkém městě, zřejmě vás může dost překvapit cena takového svatebního dortu. Ono obecně vše, co nazvete svatebním, bude asi dvakrát dražší než normálně.

Takže když jsem začala hledat dodavatele dortu a výslužek, byla jsem trochu zaskočená, na jak vysoké částky by se mohl rozpočet na tyto položky dostat. A tak jsem začala hledat za hranicemi. Nahý dort! Samozřejmě. S ovocem, sladkým krémem a nadýchaným piškotem. Přála bych vám ochutnat alespoň kousek toho nebe, co jsme měli v ústech my.

svatba

Často vidíte na svatbách, jak si hosté odnášejí krabičky plné miniaturních sladkých dortíčků. Ani nechci vědět, kolik si za jeden kilogram takového cukroví účtují. Cena nebyla to hlavní, proč jsme zvolili jinou variantu. Zdálo se nám to prostě zbytečné. A tak jsme požádali paní cukrářku, aby udělala „obyčejná“ linecká srdíčka plněná domácí marmeládou. Všechna pak zabalila do průhledných sáčků a doplnila vzkazem v dekoru svatby.

Svatební raut/září 2016

Zhruba ve stejném termínu jsme začali ladit také občerstvení pro naše hosty. Žádné krmení z děravé lžíce, žádná svíčková, žádné rolády… Bylo třeba zajistit občerstvení na celý den. A tak jsme zvolili raut. A taky pečenou kýtičku. A spoustu dobrot, které obsluha nosila a nosila, dokud neměli všichni bříška pěkně nacpaná.

Začali jsme předkrmy ve formě studených mís, takže nechyběly salámy a sýry, tataráček nebo nakládané hermelíny. Když už se zdálo, že se do nás víc nevejde, přišel hlavní chod a saláty.  Klasické řízečky doplnil oblíbený smažený sýr a filety z lososa i grilovaná zelenina. Ve chvíli, kdy po tanečkách a zákusku všem konečně slehlo, se objevil kuchař s obrovským nožem a prasečí nožkou 🙂 A podávala se teplá vepřová kýta.

K pití bylo v nabídce všechno možné od piva a ciderů, přes vína, nealko i teplé nápoje. Co bylo na účet hostů, to byl tvrdý alkohol. Pokud nemáte opravdu volné finance a nevadí vám, že se polovina hostů bude válet pod stoly, samozřejmě je potěšte i tímto, ale my jsme se přesvědčili, že se bavit lze i bez toho a že hosté naše rozhodnutí bez problému tolerovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..