Děti Rodiče

Výbavička: hacka a spol.

Už nějakou dobu se snažím najít co nejvíc informací k tématu spánku těch nejmenších. Moje kamarádka ukládá svou tříměsíční dceru na noc do postýlky u sebe v ložnici, ale přes den jí má vždy co nejblíž u sebe. V názoru, že dítě se nemá „opouštět“a je třeba mu dávat najevo svou neustálou blízkost, mě následně utvrdila kniha Najděte si svého marťana od Marka Hermana.

Jelikož máme doma psa, kterého nemáme rozhodně v úmyslu izolovat od našeho nejmenšího, padla volba na tradiční houpací lehátko a hrací deku, kde budou mít k sobě blízko a zároveň se zabaví nebo odpočinou.

Jenže pořád to nebylo ono, něco chybělo… A zase jsem brouzdala u Madame Coquette, která má prostě mateřství zvládnuté na jedničku. A tam jsem to našla. Hacka. Závěsná kolébka, houpací postýlka, prostě hnízdečko pro všechna malá stvořeníčka do cca 20 kg.

Nejprve jsem myslela, že by mi hacku ušila šikovná kamarádka, jenže jsme zjistily, že to není žádná sranda a je třeba spousta materiálu a doplňků, bez kterých to prostě nefunguje. A tak jsem našla na svém oblíbeném Fler.cz jeden nenápadná obchůdek kdesi u Trutnova, kde šikovná paní šije hacky různých typů i barev. Jakožto budoucí matka ekonomka jsem sáhla po té nejlevnější variantě a věřila, že zkušenosti ostatních maminek nelžou. Odkaz jsem poslala svému drahému muži, aby se podíval, a ten k mému překvapení hacku hned také objednal.

Naše hacka je ze směsi bavlny a lnu a lze prát na 60°, má decentní světle béžovou barvu a ve dvojitém dnu se skrývá molitanové polstrování pro měkký spánek miminka. Ke kolébce se dodává také nelakovaná dřevěná hrazdička a velká karabina.

hacka

Hacka umožňuje i vertikální houpaní nahoru a dolů, k tomu je však třeba pružina, jejíž zakoupení mám v brzké době v plánu. Zároveň bylo třeba vyřešit uchycení v domácnosti, jelikož do stropu se mi vrtat nechtělo (a ani to moc nejde vzhledem ke stavebnímu materiálu), a tak jsem hledala a hledala a kromě zajímavých informací k samotné hacce, jsem na na stránkách Nošení dětí našla také Door clamp. Za tímto anglickým názvem se skrývá samosvorná spona určená speciálně k zavěšení houpaček a sítí na dveřní zárubně.

 

3 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..