Babyfood Děti Rodiče

15 krát 2

Máme tu listopad a s ním i pravidelné zhodnocení předchozího měsíce. Sedmý měsíc našeho Sebastiána proběhl ve velkém stylu. 

Plavání

Začátkem října jsme začali navštěvovat kurz „plavání kojenců, batolat a dětí“, a to v novém bazénu s teplou slanou vodou nedaleko našeho bydliště. Sebík má vodu opravdu rád, a tak jsou pro něj návštěvy bazénu společně s dalšími dětmi velkým zpestřením. Zprvu jsem měla velký problém zkoordinovat sebe a Sebíka, u bazénu musíte zaparkovat, kočárek nechat v autě nebo v kočárkárně a po příchodu se vyzout, protože v celém prostoru centra se udržují opravdu striktní pravidla, co se pořádku týče. A je to dobře, protože se nemusíte bát položit dítě kamkoliv na zem. A pak to svlékání a sprchování, napřed já a potom Sebík, obléct do plavek a šup do bazénu. Zdálo by se, že 30 minut plavání je krátká doba, ale je to přesně ten čas, kdy si děti zařádí, nají a usnou.

Jídlo

Kromě toho, že by snědl mámu i tátu, začal Sebastián baštit opravdu velké porce k obědu, a tak jsme přidali i večerní domácí kašičku před spaním. Zkusili jsme i řepové placičky. Všechno ohledně stravování najdete v článcích s recepty.

Psychomotorika

V 6. měsíci Sebastián trénoval úchop hraček oběma rukama a snažil se strkat nohy do pusy. Zároveň už bravurně zvládal obracení z bříška na záda a pivotování (otáčení se na břiše kolem své osy). S příchodem 7. měsíce začal velmi spolehlivě reagovat na okolní zvuky, občas se také snaží opakovat nějaké slabiky. Největší zábava je asi stavění věží z kostek, respektive jejich shazování nebo tlučení jedné o druhou. Jako jeden z negativních, ale potřebných posunů vidím úzkostné chování, pokud nejsem nablízku. Sebastián se nejlépe cítí v přítomnosti maminky a na cizí i ty více známé (babičky a dědeček) občas reaguje pláčem. Maminka je holt takový přístav. Ale občas po mně hází dudlík. Který si samozřejmě umí následně podat a dát zpátky do pusy.

To nejdůležitější se ale zřejmě událo přesně 2. listopadu v šatně po plavání. Sebastián zde udělal své první kroky na 4 a začal lézt. Nedokážu popsat, co se ve mně odehrávalo za radost. A obdiv ostatních maminek také mluvil za vše. Doma už pak začal velmi svědomitě trénovat a nyní už nemá problém se kamkoliv dopravit.

15 krát 2

To, že se pohupuje i ve vaně, když klečí, je běžná věc. A nyní se již zkouší i posazovat do šikmého sedu a stavět se u nábytku, to už je jen takový bonus. Když se ho Martin zeptal, kolik je 15 krát 2, tak neodpověděl. Jinak je to ale rychlík a docela vážně začínám uvažovat o tom, že obložím veškeré ostré hrany molitanem.

 

1 Comment

  1. Tak to jsou úžasné články, ve který mapujete každý měsíc. Za měsíc čekám svoji první příšerku a tyhle články mi neskutečně pomáhají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..