Recenze a tipy Rodiče Uncategorized Zdraví

Bjúty koutek: Havlíkova apotéka

S kosmetikou se odjakživa příliš neka. Používám běžné produkty, líčení v podstatě nerozumím a utrácím za to jen nezbytně nutné částky. 

Proto je na trhu opravdu jen velmi málo značek, které toužím zkoušet. I kosmetika musí mít nějaký příběh, a nemyslím tím Ejvon nebo Merykej (zkusila jsem obě a stačilo). Když jsem narazila na rozhovor se Zuzanou Krejčí, bylo jasné, kterou přírodní kosmetiku si vybrat. Nedávno se kamarádce dala tip na Havlíkovu apotéku. A ona nezapomněla a přichystala mi skvělý dárek k narozeninám. Happy birthday to me! Mám ráda, když někdo naslouchá 😉 To jen abyste věděli, že tohle není reklama, ale osobní zkušenost.

Havlíkova přírodní apotéka čerpá z tradičních receptur věhlasného a vášnivého českého lékárníka minulého století PhMr. Karla Havlíka.

Bylinky, které HPA využívá a zpracovává, si také sami pěstují v ekozahradách na různých místech republiky. Včelí produkty pochází z úlů, které najdete jen v čistém prostředí. Kromě Zuzany Krejčí, která přinesla hlavní myšlenku, se v moderních laboratořích zabývá výrobou, výzkumem a vývojem tým opravdových odborníků. Mimochodem pan Havlík si bylinky pro své receptury také sbíral sám.

Můj přírodní zázrak

V balíčku jsem dostala dva produkty. Krém, který je určen pro vytížené ženy, a mýdlo, kterým se může mýt i Sebastián. Musím pochválit skvělý výběr,oba produkty jsou totiž skvěle univerzální a nemusí se používat v rámci žádné specifické potřeby.

Český krém pro vytíženou ženu (český krém pro vytíženou pleť)

Už jen proto, že miluju vůni (i chuť) meduňky, jsem si tenhle krém zamilovala. Mazala bych se pořád, ale šetřím si ho. Je určený pro každodenní péči k aplikaci nejlépe ráno i večer, klidně po make-up (nezkoušela jsem, nečekaně). Nenajdete v něm ochraný faktor proti UV záření. Obsahuje extrakty z rakytníku, který zjemňuje, a meduňky, která zklidňuje, mateří kašičku, která regeneruje, makový olej s vápníkem a hořčíkem, slunečnicový olej a vitamín E.

Kromě toho, jak krém krásně voní a jakou má úžasně jemnou konzistenci, má také naprosto boží, čistý a jednoduchý retro obal, který naprosto koresponduje s filozofií společnosti. Na něm se dozvíte dokonce i to, z jakých ryze českých ekozahrad pochází bylinky, které byly pro jeho výrobu použité. HPA nic netají a zakládá si právě na tom, že jí můžete díky všem informacím naprosto beze strachu používat. Dle výrobce je krém inspirován receptem neznámé bylinkářky, která používala mast na každodenní všeduchy.  

Tenhle krém, zbarvený do jemné smetany, se lehce roztírá a ihned se vpije. Je lehký a pleť po něm není vysušená, ale ani se neleskne jak psí kulky. S tím mám paradoxně problém například u kokosového oleje. Já osobně netrpím na mastnou či výrazně suchou pleť, ale oceňuji, že tenhle krém je určen pro všechny typy pleti.

Tenhle výrobek mě přesvědčil, že do kvalitní kosmetiky se má investovat. A do českých a poctivých výrobců se vyplatí vložit důvěru. Určitě se brzo podívám do některé s Havlíkových apoték osobně, už jen z fotografií je mi jasné, že budu chtít hodně utrácet!

 

[irp]

Dětské mýdlo

Hlavními ingrediencemi v tomto mýdle jsou makový a kokosový olej a mateří kašička. Na obalu je uvedeno, že obsahuje parfemaci (není specifikováo), ale není to nic pronikavého. Je to jemná vůně, která neublíží žádnému skřítkovi. Přestože je určen (doporučen) dětem od 3 let, za jeho hlavní plus považuji obsah oxidu zinečnatého. To je právě ta kouzelná látka, která se dává do všem dětským krémů proti opruzeninám, protože vysušuje a desinfikuje. 

Určitě se nemusíte bát jej používat v rámci každodenního koupání i při citlivější pokožce děťátka. Sebastián se myje pravidelně pouze čistou vodou. Na minimalizaci používání kosmetiky na jeho netknutou pokožkou si zakládám. Když je třeba (řepa, hovínka a tak) a nebo dvakrát až třikrát do týdne používáme dětská mýdla. 

Přestože se nejedná o klasický gel, ale tuhé mýdlo, má tvar a velikost tak akorát do ruky. Zkrátka taková první opravdu přírodní vlaštovka v naší koupelně.

Zdroj informací a obrázků: www.havlikovaapoteka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..