Děti Recenze a tipy

Cáky, cák: Chodíme na plavání!

Na začátku října jsme se Sebastiánem začali chodit na plavání. Důvodů bylo více. V první řadě to byl jeho kladný vztah k vodě, chtěli jsme i dále podporovat to, že z ní nemá strach. A za další samozřejmě i fakt, že pohyb je zdravý, ve vodě se posilují svaly (nejen ty Sebíkovy) a taky spolu chceme prožít nějaká ta nová dobrodružství.

Pro lekce plavání jsme se zvolili bazén nedaleko našeho bydliště, který je speciálně uzpůsoben pro malé děti. Voda zde není upravována pomocí přípravků na bázi chlornanu sodného, který může způsobit podráždění kůže či očí, ale upravuje se za použití elektrolýzy. Plaveme ve slané vodě. Není to slaná voda, jakou známe z moře, ale spíš chutná jako lidské slzy. A ta naše v bazénu má 32°C. Tenhle bazén jsme zvolili také proto, že je teprve nedávno postavený a hlavně je primárně určen pouze dětem v rámci lekcí. Nechodí sem tedy žádná veřejnost, což je na kvalitě a čistotě vody i prostředí hodně znát.

Zprvu jsem si myslela, že je cena lekcí hodně vysoká, půlhodinová výuka plavání stojí přes 300 Kč. Cena je ovšem srovnatelná s těmi méně komfortními bazény, a tak není čeho litovat.

[irp]

Co by měly mít děti s sebou a co doporučujeme my z vlastní zkušenosti

  • plavky
  • osuška
  • mýdlo
  • něco na hraní či kousání

V našem bazénu smí děti nosit pouze textilní plavky. Jejich výhoda je, že nesají vodu a natáhnou tak dětem zadeček dolů. Zároveň jsou dělané prakticky na míru, velikostně si vyberete podle hmotnosti, plavky tak budou dobře sedět a nestane se žádná nehoda. Potěší určitě i možnost výběru z mnoha vzorů a barevných kombinací, se zapínáním na obou nebo jedné straně nebo navlékací.

Místo běžných ručníků a osušek z froté materiálu se nám osvědčily bavlněné pleny s vyšší gramáží o velikosti 100 x 120 cm. Vybrali jsme jemné mušelinové nejvyšší kvality od Motherhood. Na výběr je několik vzorů, my jsme vybrali neutrální bílošedé Motherhood Classics. Dobře sají a jsou jemné na dotek, což je po náročném koupání naprosto nezbytné.

Před vstupem do bazénu je také povinnost se umýt mýdlem (zejména pro rodiče). Pro tyhle účely se hodí jakékoliv tekuté mýdlo pro děti, které nedráždí oči, bez obsahu barviv a parfemace. 

A v neposlední řadě se bude hodit něco do ručiček nebo pusinek. Sebastián se ve vodě určitě nenudí, takže tady hračky využívá minimálně nebo účelně ke hře. Nicméně po osprchování a osušení, kdy potřebuji alespoň 2 minuty na to, abych se osušila a oblékla já, je nutné ho zabavit. Jako ideální se nám v tomto případě osvědčilo dřevěné kousátko MaMari ve tvaru želvičky od Lullalove. Je vyrobeno z jednoho kusu měkkého javorového dřeva bez použití lepidel či barviv. Navíc je napuštěno přírodními oleji s antibakteriálními účinky.

 

Zdroj informací a obrázků: www.feedo.cz, www.branakdetem.cz, www.motherhood.cz

2 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..