Děti Knihomol

Dětská knihovnička: Ema Naopak

Když jsem nedávno narazila na zprávu o novém vydání dětské knihy Ema Naopak, moje srdce zaplesalo. Tuhle knihu (rok vydání 1986) mám v knihovničce už nějaký ten rok. Onehdy ji zakoupil někdo z rodiny z vyřazeného fondu městské knihovny za pár korun. Nikdy mě nenapadlo, že bych jí i já vyřadila z knihovničky. Je to kniha, ke které si každý najde svou cestu, kniha, kterou budete opatrovat, i když už se bude pomalu rozpadat. Je to ta kniha, co vám bude pořád vonět.

Ema

Dnes jsem knihu ukázala také poprvé Sebastiánovi. Je jasné, že je na její čtení ještě malý, ale společné prohlížení patálií malé Emy, která se někdy probudí se špatnou náladou a pak dělá nejrůznější vylomeniny, mě prostě baví. Ema Naopak je jednoduchá a přesto zábavná, obrázky jsou vtipné a hezky barevné a čtení není dlouhé.

IMG_5996

IMG_5997

Ema Naopak je ale kniha, která ukrývá i další příběh, kdy Ema spravuje hračky. Knihy vyšly v originále samostatně. Emu Naopak napsala i ilustrovala švédská spisovatelka Gunilla Wolde, která o Emě napsala pět dalších knížek.

IMG_5998

Jak vypadá uvnitř

Pro zvědavce jsem připravila opravdu rychlou prohlídku knihy. Pokud by vás zajímal její obsah více, ukázku najdete také zde. Jelikož je ale kniha vydána po velmi dlouhé době, určitě se po ní zapráší, a tak doporučuji tu skromnou částku investovat, protože to opravdu stojí za to. Kniha vychází opět v nakladatelství Albatros již 5. září 2016.

[irp]

Nejvíce jí však proslavil Totte, malý chlapeček, pro jehož postavu byl inspirací její vlastní syn. Když se Gunille zdál Totte už trochu nudný, vymyslela novou a o něco starší postavičku Emmu (česky Ema, anglicky Betsy, německy Katrin) a znovu si získala široké publikum čtenářů. Pokud byste si o jejím příběhu chtěli přečíst něco více, určitě navštivte původní stránky autorky zde. Jsou ale bohužel ve švédštině nebo angličtině.

Totte

Zdroje informací a obrázků: www.sverigesradio.se, www.albastros.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..