Děti Knihomol Recenze a tipy Rodiče

(Nejen) dětská knihovnička: Atlas světa Mapy

S největší pravděpodobností už jste si jí někde všimli. Žádný rodič, který se zajímá o kvalitní literaturu pro své děti, neodolal a zakoupil ji. Básní o ní spousta blogerů a literárních serverů i kritiků. Řeč není o ničem jiném než o dnes již legendárnímu atlasu světa, kterému dali manželé Mizielińští jednoduchý ale trefný název Mapy.

Kniha, kterou lze nyní jen obtížně sehnat a už musela být několikrát dotisknuta, vyšla teprve v září 2016 v nakladatelství Host. Říkáte si, v čem se 42 zemí na 6 kontinentech tak odlišuje od ostatních atlasů. Jak to, že byla přeložena do 23 jazyků… Ono to nebude tak úplně jednoduché slovně vysvětlit, to musíte vidět!

Tenhle atlas není jen o mapách, je to spíš obrázková encyklopedie s více než 4000 obrázky. Já vlastně nevím, kam ji pořádně zařadit 🙂 Opravdu těžko říct, ale mohla by Sebíkovi pomoct, aby nebyl takové zeměpisné jelito jako jeho maminka.

img_7190

V této knize jsou každé zemi věnované dvě strany, kde můžete vidět kromě samotné mapy (jinak by to nemohl být atlas) důležité informace. Samozřejmě, dočtete se o počtu obyvatel, rozloze, hlavním městě, jazyku… Taková ta klasika.

Ale Mapy zachází dále. Každá dvojstrana je vyplněna také důležitými osobnostmi dané země, typickými zvířaty, architekturou, památkami, jídlem, sportovci… A mohla bych pokračovat donekonečna. 

[irp]

Je tam!

První, co jsem nalistovala, byla samozřejmě Česká republika, abych nebyla rovnou za úplnýho jantara. A hledala jsem ho. Je tam! Franz Kafka, řekla bych, že si je i dost podobný. 

Je to pecka. Tahle kniha je opravdu výjimečná a já jsem ráda, že jsem si urvala jeden výtisk do naší knihovničky, kde bude čekat, než jí Sebík objeví (myšleno v tom smyslu, že jí nebude jen ožužlávat). 

A jak voní!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..