Děti Knihomol Montessori Na stolečku

Na stolečku: Zvířátka

Někdy v létě jsme dostali od kamarádky knihu Statek plný zvířátek s ilustracemi Markéty Vydrové, kterou vydalo nakladatelství Fragment. Tehdy to byla jen další knížka, pro kterou se vhodný okamžik najde později. Čas na zvířátka přišel právě nyní.

Zdroj: arara.cz

Zvířátka u nás doma

Na stolečku, o kterém jste si mohli přečíst v článku Montessori na severský způsob, jsme si udělali takovou malou domácí farmičku. V knížce se objevuje třeba pejsek Haf, kravička Bů, kozička Mé, ovečka Bé, koníček Íhahá a prasátko Chro. Všechna tato zvířátka mají i svou trojrozměrnou podobu. 

zvířátka

Jestli se Sebíkovi malá farma líbí, můžete posoudit níže 🙂 Zvířátka ho moc baví a dokáže se jimi zabavit i na dlouhé minuty. Ta radost v jeho očích se nedá skrýt.

img_7384

Poznávací kartičky

Pokud byste chtěli poznávání zvířat trochu vylepšit, pak se podívejte na stránky mé oblíbené blogerky Madame Coquette, která si dala tu práci a dala volně k dispozici 70 obrázků nejrůznějších zvířat, které si můžete vytisknout (do velikosti 10 x 15 centimetrů) a třeba zalaminovat, jako to udělala ona a my po jejím vzoru také. Soubor ke stažení najdete → ZDE .

Audio & video

Pokud se úplně necítíte na to, abyste pořád předváděli, jak dělá pes nebo kravička, našla jsem pár (podle mého názoru) dobře zpracovaných videí se zvuky zvířat na YouTube. Některá zobrazují chybně názvy zvířat, ale nejde o žádnou exotiku, takže je hravě zvládnete pojmenovat, když se ve videu zobrazí spolu se typickým zvukem. 

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

4 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..